Луганщину відвідали представники організації ООН Жінки
Як повідомили Параллель-медиа у Департаменті масових комунікацій Луганської облдержадміністрації - обласної військово-цивільної адміністрації, 15 листопада до облдержадміністрації завітали представниками організації ООН Жінки. З ними зустрілися заступник голови облдержадміністрації Ольга Лішик, співробітники Департаменту соціального захисту населення та Департаменту фінансів ОДА, управління з питань нормативно-правової роботи та децентралізації облдержадміністрації.
Під час зустрічі презентовано проект ООН Жінки «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України». Представники міжнародної організації розповіли, що проект заплановано реалізувати у 10 громадах Луганської області, зокрема, у Білокуракинській та Новопсковській об’єднаних територіальних громадах, а також у Біловодській, Золотівській, Красноріченській, Марківській, Міловській, Новоайдарській, Попаснянській та Сєвєродонецькій перспективних громадах.
Основними завданнями – підсилення потенціалу керівників регіонального та місцевого рівня у ґендерно чутливому плануванні процесів відновлення та наданні послуг у контексті децентралізації; підвищення безпеки жінок та чоловіків у громадах; зміцнення потенціалу жінок, постраждалих від конфлікту, у процесах прийняття рішень на місцях.
Проект складається з трьох компонентів: ґендерно орієнтованого бюджетування, мобілізації громад та сприяння жіночій активності, а також стосовно протидії ґендерному насильству. У рамках їх реалізації заплановано проведення низки навчальних тренінгів та інформаційних кампаній.
Ольга Лішик поінформувала про затвердження Регіонального плану заходів з реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2017 року, який є дорожньою карткою для органів державної влади Луганщини.
Наголошено на важливості проведення роз’яснювальної роботи щодо ґендерно орієнтованого бюджетування, що заплановано в рамках проекту. Представниками облдержадміністрації запропоновано проведення поїздок із обміну досвідом між різними громадами не тільки поза межами, а й усередині області. Також Ольга Лішик підкреслила актуальність роботи у напрямку попередження ґендерного насильства: «Насильство – не норма і про це необхідно говорити».