Новини Івано-Франківська та області

Захищати правопорядок та Батьківщину з Богом у душі та серці

Нещодавно Луганщина разом з усією Україною вперше відзначала День поліції. Нова поліція щоденною кропіткою роботою  підтверджує величезний кредит довіри, який вона отримала рік тому, коли Президент Петро Порошенко підписав  Закон України «Про Національну поліцію». 

Приємно відзначити, що в  урочистостях, які проходили в Сєвєродонецькому міському Палаці культури, приймали участь не тільки представники особового складу поліції Луганщини, силових відомств, керівництва області, а й ветерани  органів Внутрішніх справ. На свято були запрошені також представники громадськості,  волонтери  та священики.

Боже благословення принесли високопреосвященний архієпископ Сєвєродонецький і Старобільський  Никодим (УПЦ МП) та   преосвященний Афанасій, єпископ Луганський і Старобільський (УПЦ КП).

Як священики співпрацюють з Національною поліцією та  яку роль виконує церква сьогодні? На ці питання нам відповіли як представники духовенства, так і самі поліціанти.   

Преосвященний Афанасій, єпископ Луганський і Старобільський (Українська православна церква Київського патріархату) розповів:

«З самого початку військових дій на Луганщині наша церква, зокрема я особисто, опікувалися справами місцевої міліції, сьогодні я співпрацюю із поліцією. Яким чином?

Займаючись капеланським служінням. Проводимо богослужіння у підрозділах поліції, колишніх добровольчих батальйонах, які зараз підпорядковані Національній поліції. Це такі батальйоні поліції, як «Луганськ-1», «Миротворець», а ще раніше - батальйон «Золоті ворота».

За словами владики Афанасія,  капеланське служіння – це не тільки богослужіння, а й духовні бесіди.

«Багато хлопців, які бачили майже не щодня смерть та страждання,  потребували духовних настанов, які ми наша церква їм давали.

Сьогодні я духовно оформляю добровольчий батальйон поліції «Луганск-1» і сподіваюсь, що і надалі буду цим займатися.

Так сталося що і колишні очільники поліції,  і теперішні завжди запрошували мене освячувати, благословляти різні заходи, підбадьорювати моральний дух та напутствовати добрим словом бійців, щоб їм  краще служилося, щоб мали Бога у серці, щоб як справедливі і добрі законодавці, вони виконували свій обов’язок: правдиво, чесно, праведно», - говорить  преосвященний Афанасій.

За словами владики Афанасія, Українська православна церква Київського патріархату нагороджувала медалями «За жертовність і любов до України» бійців батальйону поліції «Луганськ-1» а також інших представників поліції, які переїхали з окупованого Луганська і залишилися вірними українській присязі та відзначилися під час бойових дій. Нагороди бійцям, які захищали Україну від чужинців, вручив особисто предстоятель церкви владика Філарет.

Один з таких поліціантів, який залишився вірним Україні - заступник начальника Головного управління Національної поліції  в Луганській області полковник поліції Віктор Радак.

За його словами, територію «ЛНР» покинули 700 поліцейських, які  залишилися вірними Україні. Там, в окупованій зоні, вони залишили домівки, майно, але зробили свій вибір. Сам полковник поліції Віктор Радак проходив службу в Жовтневому райвідділі міліції міста Луганськ.

«Церков завжди благословляє нас  на добрі справи. Всі ми пам’ятаємо про десять Божих заповідей. Нова поліція має бути ближчою до народу, чеснішою та не порушувати Божі заповіді. З благословення Божого ми, поліціанти, маємо робити добрі справи для людей, охороняти їх, боронити рідну землю.   Зараз у багатьох поліціантів змінився світогляд: більшість з них  віруючі і відчули, що значить патріотизм. На війні стає зрозумілим: Бог завжди допомагає у складних ситуаціях», - вважає полковник Віктор Радак.

Ще один приклад доброї співпраці Української православнох церкви (КП) з Нацполіцією – робота з дітьми.

Другий рік поспіль в Кремінському районі відкриває свої двері для дітей військово-патріотичний табір «Єдина Україна», організатором якого є керівники Рубіжанської дитячої організації «Ніхто крім нас», Сєверодонецького клубу «Каскад» та поліціанти  батальйону «Луганськ-1».

Цього літа тут  діти з різних куточків України  відпочивали та навчалися «військовій справі»  та наданню першої медичної допомоги. За традицією  два роки поспіль відкриває дитячий табір владика Афанасій. Тут його знають  як справжнього друга та вчителя.

Юрій Слухаєнко  - заступник начальника Головного управління Національної поліції  в Луганській області полковник поліції – він опікується поліцією громадської безпеки.
«Жодні масові заходи, пов’язані з християнськими  святами – Пасха Христова, Трійця, Водохрещення не проходять без нашої участі. Ми забезпечуємо правопорядок, супровід транспорту, охорону культових споруд. Це особиста справа кожного, але я вважаю, що кожен має мати у душі та серці Бога. Без цього ніяк, особливо тепер, у складні часи, особливо у нашому регіоні. Саме тому на всі заходи, які проводить управління Національної поліції  в Луганській області, ми запрошуємо священиків. Це знак пошани до церкви, до Бога, це дуже позитивно», - говорить Юрій Слухаєнко. 

Ієромонах  Мелетій (Шаповалов) – прес-секретар Сєвєродонецької та Старобільської єпархії Української православної церкви (Московського патріархату) поділився з нами своїми думками.

«За благословенням високопреосвященний архієпископа Сєвєродонецького і Старобільського  Никодима,  неодноразово ми відвідували, окормляли і підтримували наших поліцейських.

Це особливо важливо перед виконанням складних службових завдань. Ми завжди вітаємо з християнськими святами. На  Хрещення Господнє, Сретення Господнє, Пасхальні Свята, державні свята - освячували воду та свічки, щоб поліцейські відчували нашу підтримку.

Ми завжди просимо їх допомагати в охороні наших заходів – у кафедральному соборі Сєвєродонецька, під час Пасхальних та інших богослужінь, в охороні Хресних ходів. Участь поліцейських у церковних заходах підвищує ступінь довіри до них з боку вірян.  Віруючі люди, які бачать як працює поліція,  ставлять їм найвищу оцінку, оцінку, яку має поставити все суспільство новій Національній поліції», - говорить ієромонах  Мелетій.
На його думку, «як і кожна людина, кожен поліцейський має звертися до Бога за допомогою та підтримкою духовною та моральною, щоб подолати всі труднощі, щоб Господь та Божа Матір помагали і врозумляли в їх справах, в їх службі».

Священнослужителі також опікуються, допомагають та окормляють Збройні сили. Наприклад, з благословіння архієпископа Сєверодонецького і Старобільського Никодима, ієромонах Мелетій (Шаповалов) духовно опікує 59-ий мобільний госпіталь.

Два останніх роки священики Вінницької єпархії регулярно відвідували Луганську область і духовно окормляли госпіталь, оскільки спочатку штат установи був укомплектований медиками з Вінницького військового госпіталю. Зараз же поступово їм на зміну приходять місцеві: молитовну підтримку відтепер надаватимуть і священнослужителі Сєверодонецької єпархії.

Схожий приклад співпраці з ЗСУ є і у владики Афанасія. Нещодавно, 2 серпня  на свято Пророка Іллі та  професійне свято високомобільних десантних військ ЗСУ, преосвященний Афанасій відвідав одну із окремих аеромобільних бригад, які базуються на Луганщині.

Під час візиту владика помолився за десантників та з благословення Святішого Патріарха Київського і всієї Русі-України Філарета вручив високі церковні нагороди - медаль "За жертовність та любов до України" достойним військовослужбовцям, справжнім героям України.

Сьогодні на Сході держави, в умовах війни поліція протидіє злочинності, забезпечує захист конституційних прав і свобод громадян, охороняє  мир і спокій, підтримує публічний порядок.

Поруч працюють інші правоохоронці. А на лінії фронту бойові завдання виконують військові і прикордонники…

Пліч-о-пліч із захисниками Вітчизни – священослужителі, які завжди готові надати духовну підтримку, сказати необхідні слова  розради та наснаги.

Володимир Лермонтов, Параллель-медиа

 


Читайте також