Новини Івано-Франківська та області

У Сєвєродонецьку відбувся другий модуль «Майстерні активних громадян»

Днями у Сєвєродонецьку відбувся вже другий модуль «Майстерні активних громадян». Про те, як проходив перший модуль – дивись тут. 

Загалом, по всій країні з березня по квітень 30 регіональних експертів в Києві та більше ніж 350 активістів в 16 областях пройшли антикорупційне навчання.

Теперішній захід було організовано завдяки НДО «Інститут Медіа Права»  (Центр демократії та верховенства права CEDEM) Громадська платформа «Реанімаційний Пакет Реформ».

Захід зібрав близько 30  активістів з Сєвєродонецьку, Лисичанську, Рубіжного та інших місць. Серед активістів - депутати місцевих рад, громадські діячі, журналісти. Саме вони опікуються проблемами прозорості та реформування місцевої влади. Головний меседж, який так чи інакше постійно звучав у виступах, або під час дискусій – «Змін не прагнуть. Їх створюють».

Як і минулого разу, спікерами виступили голова правління ВОГО «Громадська студія»,  експерт МАГ Анатолій Тобілко та регіональний координатор  проекту «Майстерня активних громадян» Віталій Жугай. Як завжди відбулася жвава дискусія.

Захід відбувся в адміністративній будівлі Сєвєродонецької міської ради. Після вітального слова від організаторів та експертів Майстерні, учасники говорили про власні досягнення.
Учасники розповіли про свої успіхи після першого модуля з подачі запитів на інформацію та про антикорупційні розслідування. Більш детально про них можна дізнаєтесь  тут

Віталій Жугай, регіональний координатор  проекту «Майстерня активних громадян» розповів про досвід громадських ініціатив, рухів та організацій, що досягли успіхів в антикорупційній сфері. У рамках спеціальної Секції він повідомив про доступ до фінансової інформації:  аналіз декларацій чиновників та депутатів. Окрім того, Віталій Жугай розкрив тему «Особливості журналістських розслідувань».

Анатолій Тобілко, голова ВОГО «Громадська студія», експерт Майстерні активних громадян повідомив про виявлення корупційних схем у державних закупівлях та про виявлення корупції  в сфері  енергетики та ЖКГ. Анатолій Тобілко також поділився власним досвідом та успіхами того «як це робиться у Винниці», та в інших містах та регіонах нашої держави.

Дещо пізніше, Анатолій Тобілко повідомив: «27 квітня ми успішно завершили Mодуль 2 нашої антикорупційної школи Майстерня активних громадян, яку ми проводимо у партнерстві з Reanimation Package of Reforms! З березня по квітень 30 регіональних експертів в Києві та більше ніж 350 активістів в 16 областях пройшли антикорупційне навчання. Наші учасники опанували основі методи та підходи в аналізі декларацій чиновників та депутатів, «озброїлись» антикорупційними інструментами для виявлення корупційних схем у державних закупівлях, у сфері енергетики та ЖКГ та навчились проводити журналістські розслідування. І от ми уже розпочали підготовку до Модуля № 3. Очікуйте незабаром на анонс. Дякуємо нашим друзям, колегам та партнерам за підтримку та допомогу!».

Важливо повідомити, що відтепер Інститут Медіа Права став  Центром демократії та верховенства права CEDEM.

2016 рік для команди Інститут Медіа Права став переломним і з цього тижня ми офіційно розпочали новий етап у розвитку під брендом Центр демократії та верховенства права CEDEM.
За 11 років змінилося чимало: з 3 співзасновників ми виросли до 33 працівників; суспільний мовник - не мрія, а майже доконаний факт; депутати і чиновники декларують свої доходи та щодня відповідають на звернення громадян;  тепер кожен може побачити реальних власників телеканалів; а рушієм змін у країні є громадянське суспільство представлене платформою РПР».

Отже, тепер нова назва Інституту Медіа Права, який є організатором антикорупційної школи "Майстерня активних громадян" в регіонах - Центр демократії та верховенства права (скорочена назва CEDEM).

За словами організаторів,  CEDEM буде реалізовуватимемо такі стратегічні цілі:

- забезпечення сприятливого медіа-середовища;
- підтримка та впровадження громадських ініціатив, та, звісно,
- боротьба з корупцією разом з армією наших Агентів Змін - учасників Майстерні активних громадян. Слідкувати за новинами центру можна на сторінці -https://www.facebook.com/CEDEMUA
 

В рамках Платформи "Омбудсман плюс" юристи Центру демократії та верховенств права (Інституту Медіа Права) розробили унікальні методології, які дають можливість побачити повну картину імплементації Закону України "Про доступ до публічної інформації"

Нижче ви можете ознайомитись з 4-ма рекомендаціями-алгоритмами та методологіями

I. Як дослідити спеціальне місце для роботи запитувачів з документами.
Методологія та зразки запитів до даного розділу (щоб детально ознайомитись, необхідно натиснути на посилання)

II. Як дослідити відкритість інформації про фінансові ресурси розпорядника
Методологія та зразки запитів до даного розділу (щоб детально ознайомитись, необхідно натиснути на посилання)

III. Як дослідити відкритість колегіальних засідань розпорядника, оприлюднення проектів та прийнятих рішень
Методологія та зразки запитів до даного розділу (щоб детально ознайомитись, необхідно натиснути на посилання)

IV. Як перевірити повноту та своєчасність надання інформації на запит
Методологія та зразки запитів до даного розділу (щоб детально ознайомитись, необхідно натиснути на посилання)

Нагадаємо, монітори проекту Платформа «Омбудсман плюс» вивчали роботу обласних і міських рад, а також обласних державних адміністрацій у 23-х областях України. Предметом дослідження чотирьох хвиль моніторингу були:

* робота спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації і спеціальних місць для роботи запитувачів з документами чи їх копіями;

* доступність інформації про фінансові ресурси органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування;

* забезпечення доступу до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень та оприлюднення розпорядниками проектів своїх актів;

* обмеження доступу до службової інформації.

Маємо зазначити, що проект «Майстерня активних громадян» виконується в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Володимир Лермонтов, Параллель-медиа. Фото автора та Майстерня активних громадян.


 


Читайте також