Активісти Сєвєродонецька запропонували ідеї для покращення міста
Днями, 27-28 квітня в м. Сєвєродонецьк відбувся інтерактивний воркшоп, під час якого учасники вчились генерувати ідеї, розробляти проекти, працювати в команді. Цей захід пройшов у рамках фестивалю «З країни в Україну» за підтримки міжнародного агентства USAID. Серед учасників воркшопу - представники громадських організацій, влади, студентства, молоді бізнесмени і просто звичайні містяни, які пропонували варіанти покращення життя у Сєвєродонецьку.
У фокусі головних обговорень - питання проектного менеджменту та ефективні комунікації. Учасники разом зі спікерами визначили ключові проблеми міста, а також можливі шляхи їх розв’язнання. Кожен зміг представити свій власний проект, отримати професійну експертизу. Сєвєродонеччани запропонували цілу низку ідей - від створення бізнес-інкубатора, який може підтримувати та розвивати проекти молодих науковців, IT-спеціалістів, до розробки велоінфраструктури міста, спрямованої на здоровий спосіб життя і чисте довкілля.
В якості успішного кейсу громадської ініціативи було розглянуто мистецький простір «ВІльна ХАта» (Краматорськ). Його координатор Коля Дорохов розказав про розвиток проекту від ідеї до реалізації, поділився досвідом подолання проблем, надихнув на створення подібного простору у Сєвєродонецьку.
Денис Блощинський, співзасновник Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну» каже: «На таких воркшопах ми даємо багато теорії, ще більше практики. Але, звичайно, двох днів замало для повноцінного навчання проектному менеджменту. Головна мета таких зустрічей – створення платформи однодумців, це обмін думками, можливість найти підтримку, стати партнером. Ми керуємось девізом «Люди змінюють людей». І ми бачимо такі зміни у кожному місті, на кожному воркшопі».
Подібні заходи вже пройшли у Красноармійську, Бахмуті, на черзі – Лисичанськ. Всього задіяно 11 міст регіону. Телефони для довідок: 38098 94 68 488 Руслана, 097 41 41 785 Наталя
Фундація соціальних інновацій “З Країни в Україну” - це потужне об'єднання однодумців: професійних менеджерів, науковців, творчих діячів та активістів з усієї України, які хочуть бачити її цілісною, сучасною державою. Об’єднання почало свою роботу в 2014 році і зараз нараховує понад 500 учасників. Основні напрямки роботи: освіта, культура, розвиток громад та медицина. Найвідоміші проекти: культурно-просвітницький фестиваль "З країни в Україну", освітній проект "Відкривай Україну" та культурний проект «Музика гідності». Більше деталей