»Майстерня активних громадян» приходить на Луганщину
Нещодавно у Сєвєродонецьку відбувся перший модуль «Майстерні активних громадян». На захід, який було організовано завдяки НДО
Депутати місцевих рад, громадські діячі, журналісти – всі, хто опікується проблемами прозорості та реформування місцевої влади. Головний меседж, який так чи інакше постійно звучав у виступах, або під час дискусій – «Змін не прагнуть. Їх створюють».
У рамках «Майстерні активних громадян» відбулося шість сесій. Спікерами виступили голова правління ВОГО «Громадська студія» Анатолій Тобілко та регіональний координатор проекту «Майстерня активних громадян» Віталій Жугай. Це були не нудні лекції, а жвава дискусії.
Якщо говорили про корупцію та її види, то в обов’язковому порядку про засоби протидії та запобігання корупції. Більш того, все це відбувалося на конкретних прикладах. Анатолій Тобілко поділився власним досвідом та успіхами того «як це робиться у Винниці», та в інших містах та регіонах нашої держави.
Віталій Жугай розповів про досвід громадських ініціатив, рухів та організацій, що досягли успіхів в антикорупційній сфері. Проекти (антикорупційні кампанії) «Чисті виши», «Антилапа», проекти громадянської мережі «ОПОРА», Рух «ЧЕСНО», Громадська платформа «Реанімаційний Пакет Реформ», «Центр політичних студій та аналітики», «Центр UA», «Transparency International Україна» визвали інтерес у слухачів.
Анатолій Тобілко у буквальному сенсі «розжовував» такі поняття як «запит», «звернення». Як правильно написати запит та кому адресувати? Безперечно, дехто знав про це, але «повторення – мати навчання». Окрім того, дуже корисним було знайомство присутніх з новітніми Інтернет-платформами
Віталій Жугай досить детально розповідав про мережу захисників права на доступ до інформації та Фонд захисту права на доступ до інформації Інституту Медіа Права.
Аудиторія цікавилася також реєстрами, як державними, так і громадськими. Головне - реєстри в Україні мають стати потужним інформаційним інструментом в боротьбі з корупцією. Більш того, вони вже стали такими.
Можливо, хтось скаже – «Хіба потрібні такі тренінги у зоні АТО?».
Прекрасну відповідь на це дала голова Громадської ради при Луганській обласній державній адміністрації Ганна Руденко: «Проведення «Майстерні активних громадян» дуже важливе і корисне саме на Луганщині. Я вважаю, що громадськість має не тільки знати, а й активно використовувати весь спектр українського законодавства щодо прозорості влади та боротьбі з корупцією. Це стосується і базового закону «Про доступ до публічної інформації», антикорупційного законодавства та інших нормативно-правових актів.
Ми можемо здолати корупцію тоді, коли буде прозорість при прийняті владою рішень та буде прозорість за їх виконанням. Як нам повідомили, надалі антикорупційні тренінги будуть проходити за темами – журналістські розслідування, громадські ініціативи тощо.
Сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю. Лучганщина чекає нових зустрічей з «Майстернею активних громадян».
Маємо зазначити, що проект «Майстерня активних громадян» виконується в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ» (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Більш того, одноденні практичні антикорупційні тренінги (в рамках «Майстерні активних громадян») відбулися в 16 областях України.
Зараз на черзі проведення тренінгів у Полтаві – 20 лютого, Одесі – 23 лютого, Запоріжжі - 27 лютого.