У Рубіжному створюється інтеграційний центр для переселенців
Нещодавно у Рубіжанській Центральній міській бібліотеці в рамках реалізації проекту "Загальна стабілізаційна підтримка для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і постраждалого населення в Україні" пройшов тренінг для представників місцевої громади та ВПО, які зараз мешкають у м. Рубіжне.
Учасникам тренінгу вчили інструментам та методики написання громадських проектів та шляхів підвищення інтеграції ВПО у місцеву громаду. Цей тренінг став частиною з реалізації проекту МОМ. Подібні тренінги вже проводилися в Рубіжному в травні та у червні цього року, в майбутньому планується продовження проведення навчальних тренінгів на базі Центральної міської бібліотеки.
“Реалізація проекту може стати значним додатковим ресурсом для вирішення різних наших проблем, а саме, в першу чергу - соціальних, психологічних, комунікативних. Адже ми, не дивлячись на незначний час проживання у місті Рубіжному є частиною цієї громади, тому ми можемо та повинні вирішувати значну кількість власних проблем завдяки підвищення інтеграції у місцеву громаду”, - зазначив один з учасників тренінгу, ВПО з м. Луганська Кирило Манжай.
В рамках саме цього проекту передбачається створення інтеграційного центру для ВПО та місцевої громади, завдяки котрому значно повинен підвищитися рівень інтеграції та впливу ВПО Рубіжного у місцевій громаді.
“Кожен проект, який реалізовується у громаді це можливість щось поміняти, покращити, збудувати. Даний проект покликаний допомогти міській бібліотеці стати осередком громадського життя та інтеграції вимушених переселенців у місцеву громаду. Це прекрасне місце для народження нових ідей, спілкування, отримання потрібної інформації та самоосвіти. Ми очікуємо, що проект допоможе оживити громадське життя у бібліотеці, вона стане сучаснішою, ефективнішою та надаватиме послуги, які будуть відповідати актуальним потребам жителів міста” – відмітив тренер організації ЗУРЦ Петро Лазарчук, яка сприяє реалізації проекту у Луганській області.
“Рубіжані дуже класні, патріотичні люди які хочуть і можуть щось змінити в своїй громаді та в Україні в цілому. З таких маленьких проектів починається переосмислення життя та народжується бажання щось міняти. Дуже радію за громаду Рубіжного та бажаю щоб з цього проекту почався новий рівень послуг в Рубіжанській бібліотеці” – такий висновок зробила Лариса Бичкова, координатор проекту у Луганській області.
До відома, протягом 19 років діяльності в Україні, МОМ надала допомогу майже 400 000 мігрантів, потенційних мігрантів, постраждалих від торгівлі людьми та іншим вразливим групам, безпосередньо або через своїх партнерів по проектах.
Також до відома, у Луганській області вже зареєстровано 201 тис. 527 ВПО, з них близько 10 тис. знаходяться у м. Рубіжне, при цьому населення міста складає майже 60 тис. мешканців.
Максим Данильченко