Як відрізнити підроблені гривні «ЛНР» і «ДНР»?
Як повідомляє,
"Вони привезли з РФ верстати для друкування фальшивої гривні. Будуть друкувати 10 гривень, 20 гривень - те, що сьогодні не перевіряється ", - цитує Москаля Eспресо.TV. Також інформацію про масову друку терористами фальшивих гривень у Луганській області підтвердив лідер Громадського об'єднання "Права справа" Дмитро Снєгирьов. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. За його словами, міліція Нової Каховки вилучила у місцевого бізнесмена тридцять шість тисяч фальшивих гривень, які той намагався здати в банк. "Чоловік пояснив, що фальшивками з ним розрахувалися за реалізовані овочі, а сліди покупців ведуть на Луганщину", - повідомив Снєгірьов.
Панікувати ще не час, але варто проявити уважність, особливо при розрахунку великими сумами грошей. Намагайтеся на вулицях не приймати пропозиції про розмін великих грошей на дрібні. Ретельно перевіряйте купюри, якими дають здачу на базарах та стихійних ринках. Що робити, якщо в руках фальшивка Якщо банкнота виглядає підозріло, краще тут же повернути її касиру магазину чи банку не відходячи від каси. Якщо ж ви виявили підробку вже в гаманці, то дійте обережно. Відповідно до інструкції Нацбанку, кожен касир зобов'язаний примусово вилучити у клієнта фальшиві гроші. Більш того, якщо виявлено хоча б дві сумнівні банкноти або більше, касир повинен негайно за телефоном (і не пізніше наступного робочого дня письмово) повідомити про це в міліцію.
Після того, як у власника відберуть фальшиві купюри йому мають вручити касовий ордер, скріплений підписом і печаткою працівника банку, який прийняв банкноти на експертизу, та довідки про вилучення банкнот для дослідження. Тільки з повним пакетом документів у вас є шанс, по-перше - повернути гроші в повному обсязі, і, по-друге - захистити себе від підозр правоохоронних органів в умисному злочині (спробі збуту фальшивих купюр). Визначати, фальшива банкнота чи ні, протягом п'яти днів територіальне управління НБУ. Після цього банк зобов'язаний проінформувати клієнта про результати експертизи та ознайомити його під розпис з відповідним актом. Якщо банкноти виявилися справжніми, то їх сума повністю відшкодовується. Фальшиві банкноти передаються в Міністерство внутрішніх справ і збиток, понесений їх власником - не компенсується.