Новини Івано-Франківська та області

Збірна України на світовому чемпіонаті: утвердитися у другому дивізіоні та заявити свої амбіції на вихід до еліти.

У неділю, 27 квітня, у румунському місті Сфинту-Георгій розпочнеться чемпіонат світу з хокею 2025 року в другому дивізіоні IА.

Збірна України знову зайняла місце у другому за важливістю дивізіоні світового хокею після семи років у третьому (IВ). Наразі українська команда всього лише на один крок від відновлення своєї участі в елітному дивізіоні, де вже грають такі збірні, як США, Канада, Швеція та Чехія...

Збірна України вперше потрапила в елітний дивізіон 1999-го року, на чемпіонаті світу в Норвегії. На початок 2000-х припав розквіт українського хокею - єдиний в історії виступ на Олімпіаді (Солт-Лейк-Сіті-2002) і 9-те місце на чемпіонаті світу у Швеції, того ж 2002-го року.

У 2007 році команда зайняла останню позицію на Чемпіонаті світу і вибула до другого за рангом дивізіону. На початкових етапах після втрати місця серед еліти команда ще мала надію повернутися до найвищого дивізіону, але згодом кілька років пересувалася між другим і третім рівнями. У 2017 році, під час домашнього чемпіонату світу в Києві, українці знову опинилися на останньому, шостому місці в другому дивізіоні, після чого на тривалий період у сім років їх шлях пролягав у третю лігу.

Переломний момент настав у 2024 році. Незважаючи на всі жахіття війни на рідній землі, українська команда прибула до Вільнюса як один з лідерів турніру і провела всі п'ять матчів на високій ноті. Команда здобула п'ять перемог у основний час із вражаючою різницею шайб 31-2, і вперше за багато років повернулася на другий рівень світового хокею.

Якщо між другим і третім дивізіонами відбувається обмін по одній команді - найкраща з третього на найгіршу з другого, то для того, щоб піднятися в ТОП, команді з другого дивізіону достатньо посісти 2-ге місце у своєму турнірі. Річ у тім, що в елітному дивізіоні 16 найсильніших команд світу на першому етапі поділені на дві групи по 8 команд. І в нижчий дивізіон вибувають аутсайдери обох груп. Матч за 15-16-ті місця, для визначення найслабшої команди еліти, не проводиться.

Отже, якщо раніше українська команда прагнула виключно до першого місця або намагалася уникнути останньої позиції, то тепер їй достатньо змагатися за друге. Проте, враховуючи статус новачка в другому за значенням дивізіоні, її головним завданням залишається уникнути останнього місця, щоб не опинитися в третьій лізі.

В цьому контексті основними конкурентами української команди стануть збірні Японії (яка зайняла 5-е місце на ЧС-2024) та господарі змагань — команда Румунії (4-е місце на попередньому турнірі). Серед можливих претендентів на підвищення в класі варто виділити збірну Італії, а також команди Великої Британії та Польщі, які не змогли досягти успіху на елітному рівні ЧС-2024.

Саме матчем зі збірною Великої Британії українці розпочнуть свій турнірний шлях на цьогорічному ЧС. І вже за першою грою можна буде сказати, чи є у команди реальні шанси на потрапляння до елітного дивізіону вже за підсумками цьогорічного ЧС.

Контрольні зустрічі в рамках підготовки до світового чемпіонату продемонстрували, що українські фанати можуть очікувати на перспективний виступ. У поєдинках проти збірної Польщі "жовто-сині" спочатку здобули перемогу з рахунком 3:2 у серії післяматчевих штрафних, а потім зазнали поразки з таким же рахунком, але вже в овертаймі, знову закінчивши основний час гри внічию. Таким чином, українська команда продемонструвала рівність гри двічі проти колективу, який лише рік тому змагався в елітному дивізіоні світового хокею.

Українська команда здобула перемогу в своєму останньому, третьому матчі підготовки до чемпіонату світу, обігравши збірну Японії з рахунком 1:0. Це була важлива гра проти теоретичного суперника в боротьбі за збереження місця в другому дивізіоні.

Захисник української збірної Євген Ратушний після зустрічей з польською командою підкреслив:

Цікавий матч. Ми змогли оцінити, з якою швидкістю проходитиме чемпіонат світу. Виявили наші недоліки перед початком турніру. У другій грі вийшли на третій період без необхідної концентрації, коли мали перевагу 2:0. Суперник скористався ситуацією, зрівняв рахунок і переміг в овертаймі. Продовжуємо працювати і готуватися до світового чемпіонату.

Перший вихід на поле голкіпера Олександра Левшина? Оцінювати його виступ не берусь, проте він демонстрував хорошу гру, виступив на високому рівні і став важливою частиною нашої перемоги. Всі хлопці активно підтримували його в процесі адаптації на полі", - зазначив Ратушний.

Головний тренер Дмитро Христич також звернув увагу на непослідовну гру команди.

Напружені ігри. У першій зустрічі ми змогли відігратися з рахунку 0:2 і здобули перемогу в овертаймі, тоді як у другій ситуація змінилася: суперники зробили камбек і вирвали перемогу в додатковий час. Сподіваюся, буде можливість виправити свої помилки.

У другій грі виникло враження, що на третій період команда вийшла з думкою, наче вже виконала свою справу. Польська команда почала активно тиснути, а ми не змогли знову зосередитися. Звичайно, склад був далеко не оптимальним, і зараз знову ми стикаємося з травмами. На щастя, до чемпіонату світу ще залишився час. Прикро, що на третій період ми вийшли з таким настроєм", - зауважив головний тренер збірної України.

Перший поєдинок проти польської збірної в рамках підготовки до поточного чемпіонату світу став важливим моментом для капітана української команди. Ігор Мережко відзначив свій ювілей, зігравши 50-ту гру за національну команду. Наразі, враховуючи ще два матчі, його загальний рахунок вже досяг 52. Упереді ще п'ять зустрічей на Чемпіонаті світу.

Вихованець харківського хокею, нині гравець чеського ХК Плзень, святкуватиме своє 27-річчя в останній день квітня. Свою кар'єру він розпочав в австрійському клубі Ред Булл, а згодом провів чотири роки в Канаді. Його таланти також були помічені в командах з Узбекистану, Росії, Данії та Словаччини. Хоча він жодного разу не захищав кольори українських клубів, про рідну країну ніколи не забував. З 2022 року займає посаду капітана національної збірної.

Воротарі: Богдан Дьяченко (Сокіл, Україна), Олександр Левшин (Toronto Patriots, Канада), Сергій Писаренко (Fassa, Італія).

Ось перелік захисників: Ігор Мережко (Plzeň, Чехія), Володимир Волков (TEBS Bratislava, Словаччина), Олексій Дахновський (Topolcany, Словаччина), Іван Сисак (Dunaújvárosi Acélbikák, Угорщина), Артем Гребеник (Mont-Blanc, Франція), Євген Ратушний (Шторм, Україна), Філіп Пангелов-Юлдашев (Jestrabi Prostejov, Чехія), Микита Полоницький (Сокіл, Україна), Гліб Варава (Шторм, Одеса).

Нападники: Данило Трахт (Lukko, Фінляндія), Вадим Мазур, Віктор Захаров, Денис Бородай, Олексій Янішевський (усі - Сокіл, Україна), Віталій Лялька, Гліб Кривошапкін (обидва - Кременчук, Україна), Ілля Крикля (Шторм, Україна), Олексій Ворона (Torun, Польща), Ілля Коренчук (Zaglebie Sosnowiec, Польща), Іларіон Купріянов (Dukla Jihlava U20, Чехія), Фелікс Морозов (Morzine-Avoriaz, Франція), Ярослав Панченко (Київ Кепіталз, Україна), Олександр Пересунько (Пресов, Словаччина), Станіслав Садовіков (Berani Zlin, Чехія), Євгеній Фадєєв (Брегенцервальд, Австрія), Андрій Денискин (Torun, Польща).

Прямий етер матчів чемпіонату світу в Україні буде доступний на каналі "Суспільне Спорт", який входить до пакетів кабельних операторів. Окрім трансляції матчів на глядачів також чекає аналітична "СТУДІЯ. ХОКЕЙ" за участю журналістів та запрошених експертів.

Сьогодні, у неділю, 27 квітня, наша команда вперше зустрінеться з національною збірною Великої Британії. Гра розпочнеться о 16:00 за київським часом. Ми будемо здійснювати текстову трансляцію матчу на "Чемпіон".

Читайте також