Заступнику Кличка було пред'явлено обвинувачення: правоохоронці поділилися подробицями.

Володимир Прокопів підозрюється в організації схем, які займаються нелегальним переправленням осіб, що ухиляються від військової служби, до країн Європи.
Заступнику голови Київської міської державної адміністрації Володимиру Прокопіву вручили підозру. Про це кореспонденту УНІАН повідомили джерела у правоохоронних органах.
Повідомляється, що сьогодні вранці підозру було вручено співробітниками СБУ та Національної поліції.
"Згідно з інформацією джерел, його підозрюють у створенні схем для незаконного перевезення ухилянтів до Європи."
Згідно з інформацією, наданою поліцією Києва, Прокопів сприяв військовозобов'язаним у виїзді до європейських країн, маскуючи їх під водіїв бензовозів від фіктивної комерційної компанії, яка нібито займалася постачанням дизельного пального для Збройних сил України та гуманітарних потреб столиці.
Згідно з інформацією, оприлюдненою Офісом генерального прокурора в Telegram, особу підозрюють у наданні сприяння незаконному виїзду чоловіків за кордон під прикриттям перевезення гуманітарних вантажів, а також у неодноразових несанкціонованих змінах даних в автоматизованих системах (ч. 2 ст. 332, ч. 1, 3 ст. 362 Кримінального Кодексу України).
Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, приватне підприємство звернулося до Київської міської державної адміністрації з проханням подати заявки на 31 особу до системи "Шлях". Ці чоловіки, за словами слідства, мали намір доставити дизельне паливо в Україну для гуманітарних цілей. Однак слід зазначити, що деякі водії не мали необхідних категорій водійських прав, які дозволяють перевезення вантажів. Більше того, кілька з них не повернулися з відрядження.
Таким чином, у період з травня по червень 2022 року, за згодою заступника голови КМДА та з використанням його електронного підпису, 31 особа отримала дозвіл на перетин кордону.
"Внесення інформації до системи "Шлях" відбувалось на підставі листів підприємства, які в установленому порядку не реєструвались в КМДА та за відсутності відповідного рішення Київської міської військової адміністрації про надання дозволу на виїзд за межі України, як це передбачено законодавством", - йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що заступника голови Київської міської державної адміністрації затримано, і наразі розглядається питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Крім того, триває процес визначення всіх осіб, які можуть бути причетні до незаконної схеми.
У жовтні 2024 року журналістське розслідування Bihus.Info висвітлило обставини, пов'язані з Володимиром Прокопівим, в оточенні якого виявилися особи, що стали власниками ряду об'єктів, які були виведені з комунальної власності та придбані за заниженими цінами. Серед них – земляки Прокопіва з Івано-Франківська: Олександр Поштарюк і Андрій Стеценко. Вони є власниками, як безпосередньо, так і опосередковано, таких активів, як 300 квадратних метрів офісних приміщень у центрі Києва, земельна ділянка на Солом’янці, а також занедбані будівлі на території "Експоцентру України", об'єкти на Трухановому острові та земля біля озера на Теремках тощо.
Справа Дениса Комарницького, який раніше виконував роль "смотрящого" за Києвом, викликала широкий резонанс. Хоча зараз він не займає жодної офіційної посади у столичній владі, у минулому був депутатом Київради під час мерства Леоніда Черновецького. Проте, навіть сьогодні Комарницький продовжує впливати на діяльність чинних посадовців КМДА та депутатів Київради, надаючи їм вказівки, "вирішуючи питання" та реалізуючи земельні схеми. В результаті його дій шахраї незаконно заволоділи земельною ділянкою в центрі Києва, вартістю 11 млн грн, а також намагалися привласнити ще шість ділянок, загальна вартість яких перевищує 83 млн грн.
На початку квітня мер Києва Віталій Кличко звільнив низку топ-посадовців Київської міськдержадміністрації на тлі резонансного розслідування про земельну корупцію в столиці.