Новини Івано-Франківська та області

Відомі українські музичні колективи та дуети, які припинили існування на вершині своєї слави - Радіо Максимум

19-річний прорив: форвард "Динамо" став зіркою Ліги чемпіонів

Українська нація славиться своєю мелодійністю та співочими традиціями. У нашій індустрії розваг можна знайти безліч талановитих артистів, які зробили вагомий внесок в культурну спадщину. Щороку на сцену виходять нові виконавці, які вражають слухачів своїм унікальним стилем та голосом.

Проте є гурти та дуети, які перестали існувати. Вони розпались на піку своєї популярності, а поціновувачі їхньої творчості прагнуть почути їх знову.

До слова Пісні українських зірок на вірші відомих письменників: добірка крутої музики і поезії

Проект був ініційований репером Потапом, який тривалий час шукав собі привабливу вокалістку. Проте, з першої зустрічі між Олексієм Потапенком та Настею Каменських не виникло порозуміння. Настя була незадоволена тим, що шоумен почав оцінювати її зовнішність, не звертаючи уваги на її вокальні дані.

Хто б тоді міг подумати, що 2019 року вони стануть на весільний рушник, адже перша пісня, яку виконав дует, називалася "Не пара"?! На піку слави у 2017-му Потап із Настею оголосили, що "ставлять дует на паузу".

Панк-група з Житомира здобула популярність завдяки своєму андерграундному альбому "Як перестати хвилюватися і полюбити війну", випущеному в 2017 році. Цей альбом став своєрідним відображенням війни в Україні, передбачаючи події, що відбулися до повномасштабного вторгнення.

Твір став проривом, випередивши свій час на кілька років, але, на жаль, виявився завершальним етапом для гурту. Наразі учасники займаються розвитком своїх сольних кар'єр.

Українські артисти Надя Дорофєєва та Олексій Позитив творили російськомовні пісні. Протягом тривалого часу продюсери Потап та Ірина Горова не могли знайти шлях до молодіжної аудиторії для свого дуету. Коли вже планували закрити проєкт, сталася справжня сенсація — композиція "Имя 505" несподівано здобула популярність.

Усі треки "Время и Стекла" здобували популярність, а їхні кліпи збирали мільйони переглядів на YouTube. Щасливі артисти не встигали отримувати нагороди на різних музичних преміях. Проте в 2020 році було оголошено, що дует вирушає в прощальний тур і завершує свою кар'єру. Наразі виконавці займаються сольними проектами.

Цей колектив став одним із ключових представників електронної танцювальної музики в Україні, беручи участь у фестивалях, таких як Казантип та Global Gathering. Їхній дебютний альбом, який носить ту ж назву, побачив світ у 2004 році. Протягом наступних одинадцяти років музиканти випустили ще п'ять повноформатних записів.

Згодом учасниця гурту Ната Жижченко захотіла розвиватися сольно, тому Tomato Jaws розпалися у 2013 році. Того ж року Ната розпочала роботу над новим проєктом Onuka. Інший учасник, Павло Ленченко, також зосередився на власному проєкті Cepasa. Нині це один з найбільш авторитетних електронних проєктів в Україні.

Деякий час ці артисти виконували роль акомпаніаторів для Іво Бобула, а на початку 90-х років почали свою самостійну кар'єру в Тернополі. Хоча вони не випустили жодного офіційного альбому, їх ім'я залишило слід в історії української музики завдяки хіту "Ти подобаєшся мені", який вважається еталоном україномовного соулу.

Гурт розпався в 1995 році, коли його соліст і гітарист Віктор Павлік поїхав на заробітки до Туреччини. Через рік він повернувся в Україну та розпочав свою сольну кар'єру, випустивши популярну пісню "Шикидим".

Гурт активно почав свою діяльність у 2014 році, хоча їх перші релізи на Spotify з’явилися ще в 2007 році. Їхній стиль музики об’єднує елементи інді-року та фолку, а сингли привернули увагу як українських слухачів, так і музичних критиків. Колектив уклав угоду з лейблом Євгена Філатова Vidlik Records.

Гурт Elephants випустив кілька альбомів і пісень, але їхня активність залишалася непостійною. Після виходу дебютного альбому та мініальбому пройшло два роки без нових релізів. Потім вони представили другий альбом, але в 2019 році зникли з поля зору. На сьогоднішній день їхня подальша доля залишається невідомою.

Учасники українського реп-гурту, який здобув популярність, подібну до Cypress Hill, вперше зустрілися у 1989 році на уроках брейкдансу. Пізніше до них приєднався Олексій Потапенко, нині відомий як Потап. Спільно з засновником "ВУЗВ" Олександром Стьогановим, вони випустили R'n'B альбом під назвою "Просто" у 2005 році.

У 2010-х роках "ВУЗВ" став сольним проєктом Стьоганова. У 2016 році був випущений спліт-альбом "For Ever", який, за словами засновника колективу, підбив риску в його історії.

Панк-рок колектив з Івано-Франківська презентував п’ять студійних альбомів, два концертних DVD, два міні-альбоми та численні сингли. Музиканти мали великі амбіції, проте у 2010 році ударник і менеджер групи Ігор Озарко вирушив до США, а вже наступного року за океан переїхав вокаліст Володимир Новіков.

Група продовжувала свої гастрольні тури та випускала нові треки, проте приблизно у 2017 році призупинила свою діяльність. Через шість років Ігор і Володимир зустрілися в США, де заснували новий гурт під назвою 5kmiles. Пізніше хлопці вирішили відновити FLiT і перевидати свої пісні англійською мовою в альбомі "Walking in Circles".

Згодом вони почали створювати треки як українською, так і англійською мовами, регулярно виступаючи на фестивалях в Україні. У 2024 році вони презентували нову пісню під назвою "Нарешті". Чи можна це вважати справжнім поверненням, покаже лише час.

Реп-група "На Відміну Від", що була заснована Андрієм "Фрілом" Шалімовим та Андрієм Бєляєвим у 2005 році в Черкасах, невдовзі після цього переїхала до Києва. Через кілька років їхній кар'єрою почав активно займатися Едуард Приступа, колишній учасник "ТНМК" та лідер гурту "НеДіля".

Гумористичні треки колективу стали популярними в мережі завдяки мікстейпам "Я боюся Чебурашку" (2007) та "Врубайся!" (2009). У 2015 році "На Відміну Від" представили свій перший і єдиний студійний альбом під назвою "Новий альбом".

Проєкт НЕАНГЕЛИ був ініційований продюсером Юрієм Нікітіним у відповідь на зниження популярності гурту "ВІА Гра", яке стало наслідком частих змін у складі його учасниць. У команду увійшли співачки Вікторія Сміюха з Харкова та Слава Камінська з Одеси.

У грудні 2006 року колектив презентував свій перший альбом під назвою "Номер один", який розпродався тиражем у 50 000 копій і отримав статус "Золотого диска".

У 2021 році в програмі телеканалу "1+1" Слава Камінська оголосила про завершення діяльності колективу, що існував протягом 15 років. Це рішення прийняли спільно як самі учасниці, так і продюсер.

Гурт був заснований у 2010 році в Кривому Розі, але справжній успіх прийшов до них лише через чотири роки після виходу пісні "Knock Knock". Сьогодні кліп на цей сингл має більш ніж 81 мільйон переглядів.

Незважаючи на те, що відео було знято на аматорському рівні, композиція здобула безліч нагород на різних фестивалях і отримала визнання в міжнародних музичних виданнях, таких як Billboard, Yahoo! та Rolling Stone.

Пізніше вони презентували ще два мініальбоми та кілька синглів, а також двічі брали участь у національному відборі на Євробачення – у 2016 та 2019 роках. Проте згодом активність гурту Brunettes Shoot Blondes значно зменшилася.

Після вторгнення колектив випустив два нових треки - "Stars Are Falling Down" та "Tell Me What I Gotta Do". У 2023 році вони взяли участь у благодійному концерті на підтримку України, який відбувся в Ліверпулі.

У 2009 році тоді ще нікому не відомий дует узяв участь у прослуховуванні відомого музичного конкурсу "Фабрика зірок-3", де мусили змагатися за путівку до фіналу з іще одним учасником. Після цього проєкту популярність братів була неймовірна.

Після завершення участі в проєкті "Фабрика суперфінал" брати уклали угоду з "Новим каналом". Протягом цього періоду вони випустили 4 музичних відео та записали 11 треків. Брати Борисенки також виступали ведучими у двох програмах на "Новому каналі": "Teen Time" та "Живчик старт". Крім того, їхній дебют відбувся в серіалі "Перерва".

У 2016 році брати Борисенки представили свій новий музичний проект BRO Borisenko Brothers. Згодом, через кілька років, дует розпався, і Вова вирішив розвивати свою сольну кар'єру.

Київський інді-рок-колектив знову опинився у топах стримінгових платформ, коли гурт Ziferblat, що представляти Україну на Євробаченні, згадав їхню творчість.

Їх нелегко вважати невідомими, адже колектив відіграв важливу роль у формуванні нового покоління інді-рок виконавців. Дебютний альбом "Містолінія" вийшов у 2014 році, а вже у 2016 році 5 Vymir виступили на фестивалі Comma Stage та на концерті бельгійського гурту Balthazar.

Саундпродюсером другого альбому гурту Нові імена став Петро Чернявський, який є учасником Океану Ельзи. Здавалося, що популярність гурту невпинно зростала. Проте внутрішні суперечності та життєві обставини змусили музикантів призупинити свою діяльність.

Зараз музиканти реалізують свої сольні ініціативи: Костянтин Почтар співпрацює з англомовним проєктом Postman, в той час як басист Роман Гаркавенко виступає з групою Ziferblat.

Музиканти зустрілися та розпочали спільну роботу на проекті "Фабрика зірок-2" у 2008 році, де здобули перемогу. Невдовзі дует випустив кілька відомих композицій, серед яких виділяється "Дівчина Оля".

Музикантів продюсували Борис Бронштейн та Наталія Могилевська з компанії "Talant Group". 4 березня 2010 року відбувся випуск їхнього першого альбому під назвою "Мне уже 20".

У квітні 2015 року колектив припинив свою діяльність.

Український гурт родом з Івано-Франківська. Дует Романа Матіяша та Ольги Гречко стрімко увійшов в український шоубізнес і завоював велику аудиторію прихильників. У 1996 році гурт випустив свій перший альбом "Зоряні війни". Через рік вийшов другий альбом - "Без контролю". Кліп на пісню "Двоє" неодноразово перемагав у хіт-параді "Територія А".

З часом закохані вирішили піти різними шляхами, а колектив припинив своє існування. У середині 90-х років вони заповнювали стадіони, проводили до 30 концертів щомісяця та ділили сцену з такими зірками, як DJ BoBo та гурт Bad Boys Blue.

"5'nizza" (вимовляється "Пятніца") - гурт із Харкова, що існував з 2000 по 2007 рік, у 2015 році відновив виступи. Завдяки своєму незвичному підходу до вигадування та виконання музики гурт здобув велику популярність у багатьох країнах Східної Європи, зокрема у Польщі, Росії та Болгарії. Пісні виконує переважно російською.

Протягом свого існування гурт створив три повноформатних студійних альбоми та безліч композицій, які залишилися неофіційно опублікованими.

Гурт заснував у 1993 році Ігор Балан. Назва "Aqua Vita" в перекладі з латини означає "Жива вода". Спочатку до складу гурту входили Ігор Балан та Наталя Лучнікова. Із піснями першого альбому гурт бере участь у відбірковому етапі фестивалю "Червона Рута '95" і потрапляє до фіналу. Незабаром Наталя Лучнікова залишає гурт.

Два тижні перед фіналом діджей з Кіровограда Андрій Мішура знайомить соліста "Аква Віти" з Іриною Філатовою. Разом вони вирушають на "Червону Руту". Саме в такому складі гурт здобуває популярність по всій Україні. У 2000 році "Aqua Vita" припиняє своє існування як колектив, після чого колишні учасники починають реалізовувати свої творчі плани окремо.

Попгурт із Дніпра, заснований в 1990 році трьома музикантами: Павлом Шиловим, Олександром Белашом та Олегом Воропаєвим. Вони записали хіти, популярні наприкінці 1990-их: "Купила мама коника", "Мертві бджоли", "Ой, на горі два дубки".

У 1995 році колектив здобув перемогу на фестивалі "Червона Рута". Проте, згодом через внутрішні конфлікти гурт розпався, а нова формація, окрім відомих хітів, не змогла запропонувати своїм фанатам нічого нового.

Пающіє труси - український гурт, співає у стилі поп-рок, створений у 2008 році музикантом Андрієм Кузьменком і музичним продюсером Володимиром Бебешком.

Ідея створення такого відверто іронічного гурту Андрія Кузьменка виникла через величезну кількість жіночих дуетів на українській сцені. Ці колективи часто вражають не стільки своїми вокальними або артистичними здібностями, скільки яскравим зовнішнім виглядом і сміливими нарядами.

Андрій Кузьменко описував цей проєкт як своє "альтернативне я", ставши автором концепцій та лірики для колективу.

Гурт з Херсона, що здобув популярність у 90-х роках, був створений в 1995 році Андрієм Череднюком та Сергієм Василенком. На початку 1997 року колектив отримав звання лауреата всеукраїнського конкурсу "Мелодія". Наприкінці того ж року музиканти потрапили до двадцятки найкращих гуртів України, зайнявши 12-те місце у рейтингу.

У 1998 році група "Степ" випускає новий альбом "Смажений кабанчик" і в цьому ж році його тираж продажів побив усі рекорди, що існували до цього в Україні. Після свого успішного старту група веде активну концертну діяльність, яка через певний час стихає.

Однією з причин, чому українським артистам важко заробляти, є неналагоджена система стримінгу всередині країни. Як зараз музикантам вдається отримувати прибутки.

Читайте також