Новини Івано-Франківська та області

В Україні знову пройшли акції протесту проти законодавства, що стосується НАБУ та САП.

В Україні вже другий день тривають акції протесту проти прийнятого закону №12414.

23 липня, в середу, в Україні пройшли протестні акції, які тривали вже другий день поспіль. Громадяни виступили проти ухвалення закону №12414, що обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Мітинги відбулися в різних містах, зокрема в Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі, Івано-Франківську, Тернополі, Ужгороді, Кривому Розі та інших населених пунктах.

У Києві тисячі громадян зібралися на вуличну демонстрацію.

Декілька тисяч мешканців Львова вийшли на демонстрацію 23 липня. Захід стартував о 19:30 біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Орієнтовно о 20:30 учасники протесту вирушили ходою через площу Ринок, далі вулицями Підвальною та Валовою до проспекту Свободи. Активісти висловили вимоги до влади зупинити руйнування антикорупційної системи.

Кілька сотень демонстрантів також зібралися поруч з адміністративною будівлею на вулиці Грушевського в Івано-Франківську.

Учасник акції Андрій Зарубін висловив свою думку в інтерв'ю "Суспільному", підкресливши, що вимоги деяких представників НАБУ і САП не можуть слугувати виправданням для скасування незалежності цих органів.

"На мою думку, неправильним є підпорядкування САП і НАБУ Офісу генерального прокурора - це моя головна заувага. Це рішення необхідно скасувати і переглянути. Потрібно прийняти закон, який змінить постанову Верховної Ради, адже незалежність антикорупційних органів була знищена," - висловив свою точку зору учасник акції протесту.

До протестувальників також доєднався мер міста Руслан Марцінків.

У Тернополі, неподалік обласної військової адміністрації, активісти акції вийшли з плакатами, на яких були написані гасла "Влада належить народу", "Я не підтримувала це рішення", "12414 - номер зради".

Тоді як під стінами Житомирської ОВА містяни організували одразу дві акції протесту: загальну та студентську.

Додатково, у Харкові учасники протесту зібралися біля намету "Все для перемоги" на площі Свободи. Один із організаторів події та співзасновник "Харківського антикорупційного центру" Євген Лісічкин розповів "Суспільному", що на 19:30 у акції брали участь приблизно тисяча людей.

В Ужгороді протест відбувся на площі Поштовій. На мітинг, зокрема, прийшли ветерани, волонтери, студенти, громадські та культурні діячі.

Нагадаємо, що 22 липня було ухвалено законопроєкт після проведення масштабних обшуків, які СБУ та Офіс генерального прокурора здійснили щодо співробітників НАБУ 21 липня. У результаті дій СБУ та ОГП кілька детективів НАБУ отримали підозри, а також один з їхніх керівників Руслан Магамедрасулов, якого підозрюють у наданні допомоги бізнесмену-батькові в Росії та у тісних зв'язках з агентом ФСБ та народним депутатом Христенком. У свою чергу, представники ЦПК зазначили, що в оприлюднених записах СБУ Магамедрасулов згадує про бізнес не в Дагестані, а в Узбекистані.

Українці в різних містах висловили свою незгоду з підписанням законопроєкту – 22 липня ввечері в Києві, Львові та інших населених пунктах відбулися акції протесту.

Втім, попри мітинги, ввечері 22 липня Володимир Зеленський повернув законопроєкт із власним підписом. 23 липня у зверненні Зеленський запевнив, що антикорупційна система продовжить працювати, але "без російських впливів".

Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні від 23 липня оголосив про розробку законопроєкту, що забезпечить автономію антикорупційних органів та запобігатиме втручанню Росії в роботу правоохоронних структур.

Читайте також