Новини Івано-Франківська та області

В одному з вишів Івано-Франківська студент висловив своє невдоволення викладанням російською мовою: які були реакції міського голови та університету?

У Івано-Франківську виник мовний конфлікт: студент Івано-Франківського національного медичного університету Денис Дудко заявив, що викладач Вячеслав Ботєв проводить заняття з нейрохірургії російською мовою. Цей викладач переїхав до міста з нині окупованого Донецька.

Про це повідомляє місцеве видання "Репортер". Студент п'ятого курсу каже, що Ботєв ще на першому занятті сказав, що він із Донецька і вестиме пари російською. Викладач попередив, аби студенти не писали на нього доповідні.

"На перший урок я не зміг прийти, оскільки відпросився - працював. На наступну пару запізнився і вибачився за це. Він запитує: 'Це хто? Дєніс?' Я відповідаю: 'Ні, я Денис'. І далі почалося: слово за словом. Я зазначив, що не розумію, адже ви проводите заняття не державною мовою," - поділився Дудко.

У відповідь на це, викладач змінив оцінки, які отримав від іншого колеги, на незадовільні. Після цього Ботєв продовжив проводити заняття, використовуючи спочатку частково суржик, частково українську, але згодом знову повернувся до російської мови.

Денис сказав, що не може це слухати, та пішов із пари. За його словами, одногрупники його не підтримали, аргументуючи це тим, що професор - переселенець.

"Я таке терпіти не готовий. Мій батько не за це воює. Я запитав декана у приватних повідомленнях, чи він вважає нормальним таке викладання. І він написав, що чекає мене у себе в понеділок після 15 години", - сказав студент.

Він зазначив, що не має жодних претензій до Ботєва як до викладача та до людини. "Але це (ведення лекцій російською - Ред.) - це порушення закону і це не є нормально", - додав він.

Одногрупниця Дениса Ангеліна Сало розповіла, що Вячеслав Ботєв справді з першої пари веде заняття російською. Вона пропонувала одногрупницям змінити викладача через деканат, але її не підтримали.

Згідно з інформацією реєстру ORCID, що фіксує ідентифікатори науковців, Вячеслав Ботєв є співробітником Франківського медичного університету з 2016 року.

Враження користувачів мережі виявилися неоднозначними: деякі виявили симпатію до студента, тоді як інші стали на захист викладача.

Які висловлювання влади та університетських діячів?

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків висловив свою думку, зазначивши, що така ситуація є неприйнятною, та попросив виш надати коментар.

"Викладач, який не здатен проводити заняття українською мовою, не повинен викладати в Україні! Ніяких компромісів! Допущення руського міру призведе до танків на нашій землі!" – підкреслив мер.

Університет вживає заходів у зв'язку з виниклим скандалом, створивши комісію для проведення службового розслідування. На підставі її висновків будуть ухвалені відповідні рішення, і громадськість буде поінформована про результати.

У виші зазначили, що Івано-Франківський національний медичний університет в особі ректора засуджує будь-які дії, щодо використання російської мови в освітньому процесі, що на цей час є не тільки питанням моралі, а також суперечить Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та законодавству про освіту.

"Івано-Франківський національний медичний університет вживає всі необхідні заходи для забезпечення повного використання української мови у різних сферах, зокрема в освіті та науці, на всій території України. Це сприяє зміцненню української ідентичності. Наразі студенти та викладачі активно займаються волонтерською діяльністю та підтримують Збройні Сили України, багато з них беруть участь у захисті країни на фронті. Наша мета - забезпечити захист української мови в усіх аспектах життя!" - зазначено в повідомленні.

Як повідомляло OBOZ.UA, у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського виникла суперечлива ситуація з викладачкою Мар'яною Лужною. Під час онлайн-лекції вона показала російськомовні відео, зняті в медичних закладах країни-агресора. У зв'язку з цим у навчальному закладі була створена комісія для розслідування всіх обставин інциденту; до завершення роботи комісії доцентка була відсторонена, а також було ухвалено рішення про накладення на неї догани.

Читайте також