"Укрнафта" стартує геологічними дослідженнями на Олеській території.

ПАТ "Укрнафта" отримала від Державної служби геології та надр України спецдозвіл на користування надрами в межах ділянки "Олеська" і розпочинає на ній геологорозвідку, повідомило товариство у Facebook у четвер.
"Компанія оголосила про старт пошуково-розвідувальних робіт на перспективній нафтогазовій ділянці, яка займає площу 6,32 тисячі квадратних кілометрів на заході України."
Як нагадали в "Укрнафті", на Олеській ділянці очікується відкриття крім традиційних також і нетрадиційних покладів нафти та газу у вигляді сланцевого газу і газу щільних колекторів, тому успішна розвідка та подальша розробка може означати запуск видобутку нетрадиційних вуглеводнів в Україні.
"Компанія збільшить свою ресурсну базу: до вже існуючих 2125 кв. км площі родовищ буде додано ще 6324 кв. км нових територій, що містять запаси нафти та газу," - повідомили представники компанії. Вони також підкреслили, що "Укрнафта" має всі необхідні технологічні установки поблизу Олеської площі, що забезпечить ефективність її роботи в цьому регіоні.
У компанії підкреслили, що інтенсивна розвідка та освоєння вуглеводневих родовищ дозволить знизити залежність від імпортних постачань та коливань цін на міжнародних ринках, а також сприятиме створенню нових робочих місць у Львівській та Івано-Франківській областях.
За інформацією, "Укрнафта" планує здійснити угоду про розподіл продукції (УРП) на території "Олеська", що охоплює Львівську та Івано-Франківську області, замість ТОВ "Надра Олеська", яке належить НАК "Надра України".
Кабінет Міністрів ухвалив розпорядження від 4 квітня 2025 року №304-р, в якому йдеться про певні аспекти виконання Угоди щодо розподілу вуглеводнів, що добуватимуться на території Олеської ділянки. Згідно з цим документом, було надано дозвіл на передачу всіх прав та зобов'язань компанії "Надра Олеська" компанії "Укрнафта".
5 листопада 2013 року між державою Україна, компанією "Шеврон Україна Б.В." та ТОВ "Надра Олеська" було укладено угоду про розробку вуглеводнів на Олеській ділянці. Однак у 2014 році компанія Chevron прийняла рішення вийти з цього проєкту односторонньо: у липні того ж року представництво "Шеврон Юкрейн Б. В." оголосило про завершення своєї діяльності в Україні.
"Укрнафта" — це провідна нафтовидобувна компанія в Україні, яка також керує національною мережею автозаправних станцій. У березні 2024 року компанія почала управляти активами Glusco, в результаті чого загальна кількість АЗС під її контролем досягла 547 одиниць, з яких 462 належать компанії, а 85 — перебувають в управлінні.
Компанія впроваджує всебічну програму відновлення функціонування та модернізації формату автозаправних станцій у своїй мережі. Починаючи з лютого 2023 року, вона випускає власні паливні талони та картки "NAFTAКартка", які доступні для придбання юридичним і фізичним особам через ТОВ "Укрнафта-Постач".
"Укрнафта" володіє 92 спеціальними дозволами на промислову розробку родовищ. На її балансі перебувають 1832 нафтових і 154 газових видобувних свердловин.
Найзначніший акціонер "Укрнафти" — НАК "Нафтогаз України", володіє більше 50% акцій компанії. У листопаді 2022 року Верховний головнокомандувач Збройних сил України ухвалив рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, що раніше належали приватним особам. В даний час цими активами опікується Міністерство оборони.