Експерт зазначає, що Україна упустила шанс ліквідувати Кримський міст.

У квітні Україна вже здійснювала спробу комбінованого удару для знищення Керченського мосту, проте ця операція виявилася неуспішною.
В умовах, що склалися, Україні не вдасться знищити Кримський міст за допомогою крилатих ракет Taurus, оскільки російські сили надійно захищають його системами протиповітряної оборони. Таку думку висловив військовий експерт та колишній спікер Генерального штабу ЗСУ Владислав Селезньов у інтерв'ю для Youtube-каналу "Фабрика новин".
Зокрема, його запитали, чи зможе Україна, отримавши від Німеччини крилаті ракети Taurus, зруйнувати Кримський міст.
"Вже не так... Якби у нас були "Тауруси" у 2022 році, коли система протиповітряної оборони в районі Керченського мосту була меншою за своєю щільністю, то шанси на успіх були б значно вищими. Наразі ж там створена така багаторівнева та ешелонована система ППО, що можливості її подолання вкрай обмежені", - висловив думку Селезньов.
При цьому, за його словами, не є державною таємницею те, що у квітні українські сили спробували маштабно атакувати дронами та ракетами типу ATACMS Керченський міст, але ця атака виявилася невдалою.
"Ще на етапі підльоту левову частину наших засобів було знищено. Ба більше, тоді була комбінована атака - з повітря і з води. Так само наші (морські дрони) SeaBaby і Magura працювали на цій ділянці українсько-російського фронту. Надто багато ворог витратив ресурсів і мав чимало часу, аби це зробити, щоби зараз ми мали змогу реалізувати цей кейс", - повідомив Селезньов.
Водночас він зазначив, що це не свідчить про те, що Сили оборони відмовляються від можливості знищення цього мосту. Він впевнений, що українські військові знову спробують знищити міст, проте деталі про способи, якими це буде зроблено, залишаться в таємниці до моменту проведення атаки. На його думку, Керченський міст є очевидною пріоритетною метою для Збройних Сил України.
Селезньов також підкреслив, що наразі Крим став для росіян своєрідною новою Чорнобаївкою.
"Саме в цій зоні наразі існує 'чорна діра' для російської системи протиповітряної та протиракетної оборони. Ми автоматично знищуємо їхні системи. Ворог постійно підводить нові, і ми їх теж знищуємо. На мою думку, це лише питання часу, перш ніж ми виснажимо ці додаткові російські системи. Після цього можна буде почати говорити про те, як знайти потрібний ключ до складної системи, що оточує Керченську споруду," - зазначив Селезньов.
Як повідомляло агентство УНІАН, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Україна може покладатися на новий уряд у справі постачання крилатих ракет Taurus. Мерц, який під час виборчої кампанії активно підтримував ідею передачі Україні цих ракет, продовжує відстоювати цю позицію.
Український військовий Станіслав "Осман" Бунятов вважає, що стало набагато складніше уразити Керченський міст, ніж це було на початку повномаштабного вторгнення у 2022 році.
Водночас, генерал-майор запасу Збройних сил України Сергій Кривонос вважає, що використання дорогих ракет Taurus, якщо їх надають союзники, для атаки на незаконно збудований Кримський міст, ініційований Росією, не має сенсу з економічної точки зору.
Командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа вважає, що "немає жодної фортеці, яку не можна зруйнувати", і Кримський міст залишається пріоритетною ціллю.