Новини Івано-Франківська та області

Україна на піку успіху: огляд сезону 2025 у спортивній акробатиці.

В останні дні червня в польському місті Жешув відбувся фінальний, п'ятий етап Кубка світу з акробатики 2025 року, який підбив підсумки основної частини сезону. Це чудова нагода озирнутися назад і оцінити, як минув цей сезон, адже незабаром стартує один із найважливіших турнірів року - Всесвітні ігри 2025.

Українська змішана двійка Євфросинія Кривицька та Іван Лабунець у нинішньому сезоні закріпилася у статусі абсолютного та беззаперечного світового лідера у цій категорії. Кривицька та Лабунець виграли чотири з п'яти етапів Кубка Світу 2025, тобто всі, у яких брали участь, та загальний залік. І це при тому, що вони, як і раніше, продовжують отримувати пенальті в один бал за різницю у зростанні (акробатика - єдина гімнастична дисципліна, де є вимога до різниці у зростанні членів складу, порушення якого карається пенальті). Цей недолік українці з лишком компенсують перевагою над суперниками у складності, в якій нерідко випереджають своїх найближчих суперників з інших країн на бал.

Дуже потужна друга українська пара, Анастасія Семенович і Богдан Іваник, часто поступаються Кривицькій та Лабунцю в оцінках за виконання, але їм не заважає різниця у зростанні. Цього сезону Семенович і Іваник здобули безліч срібних і бронзових медалей на етапах Кубка світу, а також стали чемпіонами Європи в балансі. Таким чином, можна з упевненістю стверджувати, що обидві українські команди у змішаних двійках будуть серед головних претендентів на золоті медалі.

У змаганнях чоловічих четвірок українці Станіслав Кукурудз, Юрій Савка, Юрій Пуш та Тарас Яруш також стали володарями Кубка світу 2025. Однак, на відміну від Єфросинії Кривицької та Івана Лабунця, вони виграли три етапи з чотирьох. При цьому українці також не відрізнялися стабільністю у динаміці та балансі, в яких могли навіть випасти за межі першої трійки, але стабільно вигравали комбінацію. У тому числі - перемогли на чемпіонаті Європи.

Варто підкреслити, що Всесвітні ігри 2025 року, які відбудуться в китайському Ченьду, стануть вже третіми для команди Кукурудза, Савки, Пуша та Яруша. Українські спортсмени є одними з небагатьох акробатичних складів, які мають такий значний досвід участі у цьому престижному чотирирічному турнірі, і вони вирушать на змагання серед основних претендентів на золото.

Для талановитої української жіночої двійки, Ангеліни Чернявської та Рузани Вечерук, цей сезон виявився вражаючим. З одного боку, гімнастки з Вінниці здобули титул чемпіонок Європи у динамічних вправах, випередивши, зокрема, бельгійську пару Сілке Махаріс та Мейсе Бухуш, які на момент змагань мали вражаючий рекорд, вигравши всі етапи Кубка світу 2025 та ставши його переможницями. Українки також показали відмінні результати, зайнявши почесне друге місце в загальному заліку Кубка світу 2025.

З іншого боку, Чернявська та Вечерук демонструють вражаючі вправи та складні комбінації, але їхня стабільність залишає бажати кращого. Цього сезону українки мали шанс на медалі, включаючи золото, але могли також зовсім не потрапити на подіум. Це стосується не лише окремих вправ, але й фінальної комбінації. Крім того, відстань між українськими спортсменками та їхніми суперницями (не лише бельгійками, а також американками Кетрін Борчердинг і Маю Лісенковою, ізраїльськими атлетками та іншими) є досить незначною, що робить змагання жіночих пар на Всесвітніх Іграх непередбачуваними, хоча Ангеліна Чернявська має всі шанси.

Найсильніша жіноча трійка України — вінничанки Еліна Козачанська, Каріна Островська та Аліна Пугач — продемонстрували свою майстерність у комбінаціях під час основної частини сезону. Вони стали віцечемпіонками Європи та здобули срібло на етапі Кубка світу, що проходив у болгарському Бургасі. Однак на змаганнях у Баку, Азербайджан, та Жешуві, Польща, українські спортсменки зіткнулися з труднощами, отримавши необов'язковий пенальті, що завадило їм потрапити на подіум, незважаючи на те, що вони показали хороший результат.

Козачанська, Островська та Пугач демонструють нестабільність у своїх виступах, як у балансі, так і в динаміці. Вони мають дуже високий рівень складності, отримуючи другу чи третю оцінку, але не завжди вдається виконати ці складні елементи бездоганно. В результаті, їхні оцінки за виконання знижуються, і іноді вони навіть отримують штрафні бали. У підсумку, на етапі Кубка світу в Баку вони зайняли другі місця, але в інших турнірах не потрапили до трійки у цих вправах. Незважаючи на це, Козачанська, Островська та Пугач мають всі шанси стати претендентами на медалі Всесвітніх ігор 2025 у своїй дисципліні.

Чоловічі двійки в українській спортивній акробатиці займають позицію найслабшої категорії. У цій дисципліні можна виділити два склади: Софроній Давиденко та Іван Горлач, які взяли участь у чемпіонаті Європи, де вийшли на третє місце у кваліфікації у балансі, але, на жаль, не змогли продемонструвати той же рівень у фінальному етапі. Ще одні представники – Андрій Чепелюк та Максим Юшак – здобули бронзу у динаміці на етапі Кубка світу, що проходив у польському Жешуві. Ці досягнення стали єдиними помітними моментами сезону для українських атлетів у цій категорії.

На Всесвітніх іграх 2025 у змаганнях чоловічих двійок будь-який український склад не буде серед фаворитів, але, очевидно, здатний зробити сюрприз у вигляді місця у призовій трійці в окремій вправі.

Сезон 2025 року в Кубку світу та чемпіонаті Європи 2025 (цікаво, що це найбільший чисто акробатичний турнір цього сезону, адже чемпіонати світу та Європи чергуються: світові проходять в парні роки, а європейські - в непарні) ще раз підкреслив статус України як одного з лідерів світової спортивної акробатики. Українські спортсмени в цій дисципліні вже давно займають провідні позиції на найпрестижніших міжнародних змаганнях і мають всі шанси здобути численні медалі на Всесвітніх іграх 2025, які стартують вже за шість місяців.

Читайте також