Новини Івано-Франківська та області

У столиці Чехії, Празі, відбулося вшанування українського вченого Івана Пулюя, який став піонером у відкритті променів, відомих сьогодні як рентгенівські.

Посол України в Чехії Василь Зварич, голова Європейського конгресу українців Богдан Райчинць та представники української громади в Чехії вшанували памʼять видатного українця Івана Пулюя до 180-ти річчя з дня його народження, поклавши квіти на його могилу в Празі. Про це повідомляє посольство України в Чехії.

Іван Пулюй (1845-1918) — видатний український фізик, новатор, перекладач Біблії на українську мову та активний учасник суспільного життя.

Він визначив основні характеристики та природу катодних і Х-променів. Пулюй обіймав посаду доцента у Віденському університеті, був ректором Вищої технічної школи в Празі та створював проекти для електростанцій.

Науковець активно відстоював необхідність створення української термінології в науці та виявляв яскраво виражену громадську активність.

"Вільна Україна є опорою для безпеки держав Центральної Європи, тому її звільнення є спільним інтересом не лише для цих країн, а й для всієї Європи", - зазначив він.

Національна академія наук України оголосила про створення премії, названої на честь Пулюя, у сфері прикладної фізики.

Ім'я видатного вченого, що з'явився на світ в Тернопільській області, носить Тернопільський національний технічний університет, названий на його честь. Вулиці, які носять його ім'я, можна знайти у Києві, Львові, Вінниці, Івано-Франківську та Дніпрі. На знак вшанування цього видатного українця в таких містах, як Празі, Києві та Відні, встановлено пам'ятні дошки.

Читайте також