У Франківську родичі полеглих захисників успішно закінчили навчання з швейної майстерності (ФОТО)

Три місяці тому родичі загиблих військових розпочали навчання в рамках курсу "Основи швейної справи", метою якого було освоєння нового мистецтва. Протягом 42 годин дружини, дочки та матері захисників отримували навички самостійного шиття одягу.
У п'ятницю, 4 липня, учасниці курсу показали результати своєї роботи й отримали сертифікати, що засвідчують закінчення навчання, пише Репортер.
Курс створили за ініціативи громадських організацій "Громадський центр "Еталон"" і "Родини загиблих захисників і захисниць Івано-Франківська". Підтримав ініціативу Департамент економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради.
Метою цього курсу було сприяти процесу адаптації жінок, які зіткнулися з втратою рідної людини.
Тема: Відновлення після втрати. Як громадська організація в Івано-Франківську підтримує родини загиблих військовослужбовців.
Після завершення програми організатори поділилися враженнями про проведені заняття та урочисто вручили сертифікати 12 учасницям, які успішно закінчили курс.
На захід Ольга Вязовченко, учасниця курсу, з'явилася в червоному костюмі із сумочкою, які вона виготовила власноруч. Вона впевнена, що це вражаючий досягнення, але розуміє, що попереду ще багато знань та навичок, які потрібно освоїти.
Звичайно, за кілька місяців неможливо освоїти все. Тому важливо постійно практикуватися, практикуватися і ще раз практикуватися. Якщо все складеться вдало, я б хотіла створити щось власне. Але якщо ні, то це не біда. Це, безумовно, цінний досвід та знання. Наприклад, вміння зашивати чи перешивати штани – це завжди корисно, – зазначає Ольга.
Батько дівчини, Олег Вязовченко, загинув у Донецькій області в 2022 році. Посмертно він отримав орден "За мужність" ІІІ ступеня та відзнаку від міського голови "За честь і звитягу". Ольга зізнається, що від всіх цих подій у неї йде обертом голова, тому їй потрібно знайти заняття для рук.
Мені випала ця нагода, і я подумала: чому б не спробувати? І насправді я дуже щаслива з цього, - ділиться дівчина. - Моя бабуся колись займалася шиттям, і, мабуть, саме вона надихнула мене на це. А ще в нашій родині є швейна машинка, тож тепер її можна використовувати з користю.
Читайте: У Франківську 157 дітей отримали кулони на пам'ять про своїх батьків, які загинули під час війни.
Викладачка курсу, Марія Зінько, вже понад три десятиліття займається шиттям. За цей час вона набрала значний досвід та знання, які прагне поділитися з іншими. За її словами, учасниці курсу мають різний рівень підготовки.
Є дівчата, які вже мали навички і які вже трошечки могли працювати самостійно. А є ті, які вчилися просто з нуля. І ми починали від заправлення верхньої і нижньої нитки швейної машинки. Тож сьогодні є і простіші, і складніші роботи, - каже викладачка.
За словами Марії Зінько, спочатку учасниці шили спідниці. Потім - сумки з вишивкою й торбинки для рукоділля. А на завершення курсу - класичні штани. Проте були й ті, хто впродовж навчання змогли створити і по дві вишивані сукні.
Заняття відбувалися кожного понеділка.
Галина Батюк, співзасновниця ГО "Родини загиблих захисників і захисниць Івано-Франківська", дружина загиблого захисника Сергія Батюка, каже, стараються завжди шукати нові можливості й заняття. А оскільки, мали запити від жінок, дружин й матерів захисників щодо бажання навчитися шити, то одразу погодилися на пропозицію ГО "Громадський центр "Еталон"" щодо курсу.
Це навчання справило на нас позитивне враження, адже відкриває перспективи для працевлаштування або започаткування власного бізнесу. Можна навіть орендувати швейну машину і створювати одяг як для себе, так і для інших, - ділиться враженнями Галина Батюк.
Досліджуйте: Ароматичні свічки, які створюють атмосферу домашнього затишку. Юлія Бондар у Франківську розвиває свій бізнес та активно підтримує екологічні ініціативи.
Леся Аронець, яка очолює правління ГО "Громадський центр "Еталон", зазначає, що концепція цього курсу виникла з бажання зібрати людей разом і підтримати їх у переживанні горя втрати.
Спочатку вони настільки відрізнялися одна від одної. Але в результаті їхні очі сяяли від захоплення від можливості створювати щось власноруч. Це приносить велике задоволення, - ділиться Леся Аронець.
Громадська організація "Еталон" функціонує вже протягом 24 років. Три роки тому в її рамках була створена швейна майстерня "Еталон плюс", яка стала платформою для реалізації навчальних програм, спрямованих на соціальну адаптацію тих, хто її потребує. Серед учасників програми, окрім родичів загиблих захисників і захисниць з Франківська, раніше були й внутрішньо переміщені особи.