У 2025 році на реалізацію програми "Власна справа" буде виділено більше 3 мільярдів гривень: яку кількість підприємців зможе отримати цю підтримку? -- Delo.ua
Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Зазначається, що у 2024 році 1 000 українців стали переможцями програми "Власна Справа" та отримають гранти на створення або розвиток бізнесу на суму 2,6 млрд грн.
Це на 1500 грантерів більше, ніж у 2023 році.
Очікується, що цього року ще більше підприємців скористаються державною підтримкою. Для реалізації програми уряд виділив понад 3 млрд грн, і гранти отримають близько 15 000 українців, підкреслила Бережна.
У 2024 році жінки становили 62% серед тих, хто отримав мікрогранти, тоді як чоловіки склали 38%.
Максимальна кількість грантоотримувачів зафіксована у Львівській області (1,2 тис.), а також у Київській (761), Івано-Франківській (748), Рівненській (709) та Вінницькій (613) областях, не залишаючи поза увагою місто Київ, де їх налічується 871.
Переважна частина грантоодержувачів має намір витратити фінансові ресурси на закупівлю устаткування, яке є важливим для здійснення їхньої підприємницької діяльності.
Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть грантери 2024 року, є:
Згідно з грантовою програмою "Власна Справа"", українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн.
Цей грант можуть отримати як вже існуючі бізнесмени, так і новачки без попереднього досвіду у підприємництві.
Для отримання гранту на суму понад 75 тис. грн обов'язковою умовою є створення 1-2 робочих місць, залежно від розміру гранту.
Особи віком до 25 років мають можливість отримати грант у розмірі до 150 тисяч гривень, якщо зареєструються як фізичні особи-підприємці, не зобов'язуючись при цьому створювати робочі місця.
Підприємці з Харкова та навколишніх районів можуть скористатися можливістю отримати грант на суму до 300 тисяч гривень за відкриття одного робочого місця або до 500 тисяч гривень за створення двох робочих місць.
Грантові фінанси можуть бути використані для купівлі або лізингу обладнання, закупівлі сировини і матеріалів, а також для оренди приміщень.
Заявки на грант подаються через портал "Дія" разом із бізнес-планом.
Програму курирує Державна служба зайнятості.
Delo.ua повідомляло, що на грантові кошти бренд крафтової продукції з лаванди закупив обладнання для догляду за полем і обробки сировини.