Новини Івано-Франківська та області

Тримають оборону на "нулі": як піхотинці протистоять супротивнику.

Основа армії - так говорять про тих, хто тримає позиції на "нулі". Піхотинці першими йдуть у штурми та зустрічають ворога. Сьогодні в Україні День піхоти. До цієї дати своїми історіями поділилися кулеметники-піхотинці, які служать у 7-му стрілецькому батальйоні 65-ї бригади. Інна Гогой розкаже.

Вірний, в укриттях пліч-о-пліч, спільно трудилися, захищалися та боролися разом.

Ось як Михайло ділиться спогадами про свого товариша Олександра. Хоча обидва походять з Івано-Франківської області, їхнє знайомство відбулося вже в армії. Вони служать у 7-му окремому стрілецькому батальйоні 65-ї бригади майже з перших днів повномасштабного конфлікту. Під прикриттям вогню піхотинців-кулеметників, вони забезпечують захист своїм побратимам і надають підтримку іншим підрозділам.

Михайло, солдат 7-го окремого стрілецького батальйону 65-ї окремої механізованої бригади "Великий Луг" Збройних Сил України:

Зупинити наступ, аби послабити натиск, а потім вже включаються артилерія та дрони. Оскільки важко вразити рухливу ціль дроном, необхідно спочатку знизити її активність за допомогою кулеметів, автоматів або інших засобів, щоб стримати ворога.

Разом товариші боролися на Харківщині та Луганщині. На фронті, без жодних змін у складі, військові 7 батальйону провели більше року. Під час захисту Невського Олександр отримав своє перше поранення. Внаслідок обстрілу осколки ушкодили йому руку.

Олександр, солдат 7-го окремого стрілецького батальйону 65-ї окремої механізованої бригади "Великий Луг" Збройних Сил України:

Ми увійшли на позицію і зайняли її, після чого почались штурмові дії. На початку три наших бійці отримали поранення, і я сам був поранений, але не покинув своїх. Я залишився до кінця, адже був старшим групи, і вийшов разом з хлопцями.

Нині бійці разом стримують окупантів на Запоріжжі. Кажуть: через засилля ворожих коптерів фронт тут нагадує вулик. Нещодавно скидом із дрона посікло й кулемет піхотинців.

Армійці провели перевірку та налаштування зброї. Тепер великокаліберний "Браунінг" знову на бойовому посту.

Ворожі безпілотники становлять одну з найсерйозніших небезпек для піхотинців. Вони змушені долати значні відстані фронтовими шляхами, рухаючись пішки, при цьому несе на собі важкий вантаж.

Для ефективної боротьби з ворогом, бійцям "Великого Лугу" необхідно якомога більше дронів. Ви також можете долучитися до збору коштів. Реквізити ви знайдете на екрані.

Олександр, солдат 7-го окремого стрілецького батальйону 65-ї окремої механізованої бригади "Великий Луг" Збройних сил України:

Дрон здійснює спостереження, і отримавши команду, ми миттєво розпочинаємо виконання завдань. Чекаємо та реагуємо на скупчення, відбиваючи всі штурмові дії.

Втім, наскільки б швидко сучасні технології не змінювали війну, замінити піхоту їм не вдається. Адже без тих, хто тримає позиції на "нулі", не виконати жодне бойове завдання.

Олександр, солдат 7-го окремого стрілецького батальйону 65-ї окремої механізованої бригади "Великий Луг" Збройних сил України:

Піхота є основою всього. Незалежно від технологій, навіть найсучасніші дрони не зможуть замінити необхідність мати піхоту на місці.

Військові стверджують, що піхотинці є майже універсальними бійцями. Вони повинні вирізнятися силою та витривалістю. Необхідно вміти як користуватися зброєю, так і працювати з лопатою. Це важливо, оскільки облаштування позицій часто виконується власними силами, а це, в свою чергу, впливає на комфорт та безпеку товаришів по службі.

Михайло, солдат 7-го окремого стрілецького батальйону 65-ї окремої механізованої бригади "Великий Луг" Збройних Сил України:

Солдат має вміти все зробити і розуміти все потрошки в кожній ситуації, і ледве не льотчик. Головне бути здоровим і витривалим, щоб носити, бо багато приходиться носити: і боєприпаси, і так.

Бійці 7 батальйону відкрито визнають, що служити піхотинцем - це нелегке та відповідальне завдання. Однак кожен член підрозділу має непохитну мотивацію захищати свої позиції.

Читайте також