Трамп під час виступу в Конгресі згадав про загибель українки Ірини Заруцької та пообіцяв дії з цього приводу.
Президент Дональд Трамп під час свого виступу в Конгресі навів приклад трагедії українки Ірини Заруцької, яка загинула в Сполучених Штатах у серпні минулого року.
Історія вбитої українки пролунала під час звернення очільника Білого дому до американців.
"Вона втекла від жорстокого конфлікту, але стала жертвою безжального злочинця, якого знову випустили на волю, щоб завдавати шкоди," -- підкреслив американський лідер.
Зазначимо, що в залі присутня мати загиблої – Анна Заруцька. Трамп підкреслив, що вона "пережила справжнє пекло".
"У 2022 році вона разом зі своєю чудовою донькою — надзвичайно вродливою молодою жінкою на ім'я Ірина — вирушила з України, що потерпала від війни, щоб знайти притулок у родичів неподалік від Шарлотта в Північній Кароліні," — поділився президент США.
Трамп повідомив, що влітку минулого року Ірина поверталася додому, коли на неї напав чоловік, якого неодноразово затримували та звільняли без застави. Він завдав їй смертельні ножові поранення. За його словами, "ніхто цього ніколи не зможе забути".
Під час виступу американський лідер наголосив на тому, що, незважаючи на досягнутий прогрес, небезпечні рецидивісти далі виходять на свободу через "політику демократів".
"Ніхто ніколи не забуде вираз жаху на обличчі Ірини, коли вона в останні секунди життя подивилася на свого нападника. Вона загинула миттєво. Вона втекла від жорстокої війни, щоб бути вбитою закоренілим злочинцем, якого випустили на волю, щоб убивати в Америці. Він потрапив сюди через відкриті кордони. Пані Заруцька, сьогодні ввечері я обіцяю вам: ми забезпечимо справедливість для вашої чудової доньки Ірини", -- додав Трамп.
У серпні 2025-го у США жорстоко вбили 23-річну Ірину Заруцьку. Українку знайшли мертвою унаслідок ножових поранень о 21:55 на станції легкорейкового транспорту South End у Північній Кароліні.
34-річного Декарлоса Брауна, якого підозрюють у вбивстві, затримали відразу після прибуття правоохоронців. Йому висунули звинувачення у вбивстві першого ступеня. Цей затриманий є рецидивістом з серйозними психічними проблемами. Він мав більше десяти попередніх арештів, але незадовго до трагедії був випущений з суду під письмове зобов'язання.
На даний момент підозрюваний у вбивстві української біженки Декарлос Браун може отримати покарання у вигляді смертної кари.
У штаті Огайо, США, 10 лютого внаслідок насильницького інциденту загинув український таксист Василь Швець, якому було всього 27 років. Хлопець походив із села Довгий Войнилів, розташованого в Калуші Івано-Франківської області, але протягом останніх двох років проживав у Сполучених Штатах. У Клівленді поліція затримала двох підлітків, яким по 17 років, за підозрою у причетності до його смерті.
14 лютого в місті Васс, розташованому в Північній Кароліні, сталася трагедія: українська біженка Катерина Товмаш була застрелена. Невдовзі поліція затримала 25-річного Калеба Гайдена Фосно, якого підозрюють у скоєнні цього злочину, він встиг втекти з місця події.