Новини Івано-Франківська та області

ТЦК розпочали більше 17 тисяч проваджень щодо порушень військового обліку: яка область займає перше місце?

Ця інформація надана аналітичною платформою "Опендатабот".

Згідно з даними "Опендатабот", на квітень 2025 року зареєстровано 17 007 справ, з яких лише 2 779, що становить 16%, були завершені. Загальна кількість виконавчих дій відповідає кількості осіб, щодо яких вони ініційовані, а це 15 772 особи.

Зазвичай справи такого роду порушуються стосовно чоловіків у віці від 25 до 35 років, які становлять близько 44% від усіх зареєстрованих випадків. Чоловіки віком 36-45 років складають ще 39%. Жінки практично не беруть участі у таких провадженнях – за весь час зафіксовано лише 22 подібні випадки.

У столиці зафіксовано найбільше проваджень – 1 992, на другому місці знаходиться Дніпропетровська область з 1 946 випадками, а третю позицію займає Сумська область з 1 722 справами. Приморський ТЦК Одеси встановив рекорд за кількістю справ на одну особу, відкривши сім проваджень проти одного чоловіка. Найменше справ зареєстровано в Луганській області – всього 6, а в Івано-Франківській області – 57.

Загалом із початку повномасштабного вторгнення зібралось понад 28,9 тисяч боргів через порушення облікових норм.

15 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон, що передбачає 50% знижку на штраф за самостійне звернення до ТЦК та сплату штрафу. У період воєнного стану за неоновлення облікових даних чи відсутність на військовому обліку чоловікам віком від 18 до 60 років загрожує штраф від 17 до 25,5 тис. грн. Але добровільна сплата дає змогу обійтись лише половиною мінімальної суми.

Через несплату штрафів наразі заблоковані рахунки 26 тисяч осіб. У Міністерстві юстиції підкреслюють: всі арешти відбуваються лише на підставі судових рішень, які надходять до виконавчої служби, повідомляє "РБК-Україна".

Відповідно до законодавства, особи, які не реагують на повістки або не оновлюють інформацію в територіальному центрі комплектування, зобов'язані сплатити штраф у розмірі від 17 до 25 тисяч гривень. У разі невиконання цих вимог на добровільній основі, порушнику можуть бути заблоковані банківські рахунки або тимчасово позбавлені прав на водіння. Всі ці міри застосовуються виключно на основі рішення суду.

Нагадуємо, що українці, які знаходяться у розшуку за ухилення від мобілізації у 2025 році, можуть бути затримані під час перевірки їх документів. Фахівці пояснюють, яким чином має проходити таке затримання відповідно до закону та які наступні кроки передбачає правова система.

Крім того, особу не можуть притягнути до відповідальності або накласти штраф у територіальному центрі комплектування за відмову проходити військово-лікарську комісію, якщо у неї є офіційна відстрочка від мобілізації. Однак, якщо повістка була отримана поштою, важливо ретельно перевірити її зміст та дотримуватися вказівок, щоб уникнути можливих юридичних проблем.

Читайте також