Студентка Київського національного університету виявила протест проти викладачів, які підтримали голосування за законопроект щодо НАБУ та САП: вона вирішила не відвідувати заняття.
Студентка Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби КНУ імені Шевченка Оксана Паращак висловила свій протест проти двох депутаток, що підтримали суперечливий законопроєкт про НАБУ і САП №12414. Вона закликала студентів приєднатися до бойкоту цих депутаток, які також займають викладацькі посади в університетах.
Вчителі Любов Шпак і Леся Забуранна висловили свою підтримку зазначеному законопроєкту, про що повідомила одна зі студенток. Вона охарактеризувала депутаток як "зрадниць, які фактично сприяють руйнуванню незалежності НАБУ і САП, повертаючи Україну до епохи Януковича".
"Я рішуче відмовляюся від занять у Забуранної та Шпака і наполегливо прошу не включати їх до мого розкладу в наступному семестрі," - заявила Оксана.
Дівчина не лише закликала студентів протестувати проти включення Шпак і Забуранної у розклад, але й бойкотувати їхніх асистентів, які "незаконно здійснюють (без)діяльність в інституті та організовують навчальний процес виключно в інтересах депутаток".
"Закликаю студентів не дати тим, хто нищить антикорупційну систему, промивати вам мізки. Якщо ви себе, звісно, хоч трохи поважаєте", - додала Оксана.
Нагадаємо, що обидві згадані депутатки здобули перемогу на мажоритарних округах: Забуранна в окрузі № 216, а Шпак в окрузі № 194.
Леся Забуранна, народжена в 1981 році, є доктором економічних наук і професором на кафедрі менеджменту ім. Завадського в Національному університеті біоресурсів і природокористування. Вона активно бере участь у Спілці сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Як експерт, Леся входить до складу науково-експертної ради Міністерства аграрної політики, а також є членом комітету Ради з питань бюджету, де очолює підкомітет з державних видатків. Крім того, вона представляє Україну в ПАРЄ.
Любов Шпак, яка народилася у 1980 році, є доктором економічних наук і займає посаду ректора Східноєвропейського університету економіки та менеджменту. Крім того, вона є членом комітету Ради з бюджетних питань і очолює підкомітет, що займається оцінкою законопроєктів на предмет їхнього впливу на бюджетні показники та відповідність бюджетному законодавству.
Вчора в кількох містах України, таких як Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Тернопіль, Луцьк, Полтава та Івано-Франківськ, відбулися мирні демонстрації. Люди протестували проти законопроєкту №12414, який був ухвалений Верховною Радою. Учасники акцій висловлювали занепокоєння, що, якщо цей закон набуде чинності, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура можуть втратити свою незалежність.
Ми більш докладно розповідали, чому навколо рішення ВР розгорівся скандал і як на нього відреагували в Євросоюзі.
Українці також вимагали, аби глава держави наклав вето на законопроєкт, проте цього не сталося. Ввечері 22 липня президент України Володимир Зеленський все ж підписав законопроєкт №12414. Зробив це й голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
Закон, що регулює діяльність НАБУ та САП, був оприлюднений на ресурсі офіційної парламентської газети "Голос України". Відповідно до цього, він почав діяти з середи, 23 липня.