Новини Івано-Франківська та області

Подорож однієї таблетки: як медикаменти доходять до аптек в Україні.

Фармацевтичний дистриб'ютор "БаДМ" розповідає про те, чому дійсно важливо дотримуватися всіх умов правильного зберігання та транспортування лікарських засобів. Адже для мільйонів українців наявність якісних ліків в аптеках і медичних закладах стає запорукою життя.

Компанія "БаДМ" постачає лікарські засоби більш ніж 18 000 аптек і медичних закладів по всій Україні. Якими етапами проходять медичні препарати, перш ніж дійти до споживачів?

Крок 1. Забезпечення стабільності поставок від виробників фармацевтичної продукції.

Провідний дистриб'ютор "БаДМ" співпрацює з ключовими фармацевтичними виробниками як міжнародного, так і національного рівнів. Понад 450 контрактів із виробниками гарантують безперебійне постачання широкого асортименту сучасних ліків і медпрепаратів до 10 складських комплексів компанії у різних регіонах країни.

Асортимент "БаДМ" налічує 15 000 одиниць товару у сфері фармацевтики. Така різноманітність дозволяє задовольняти найрізноманітніші вимоги клієнтів цілодобово.

У 2024 році компанія "БаДМ" ініціювала зведення автоматизованих логістичних центрів у п'яти українських регіонах: Київській області, Одесі, Вінниці, Полтаві та Івано-Франківську. Після реалізації цього проєкту підприємство подвоїть свої аптечні складські можливості, а загальна площа складів по всій Україні досягне 120 000 квадратних метрів.

Крок 2. Належне зберігання лікарських засобів

З 2012-го аптечні склади "БаДМ" успішно підтверджують відповідність вимогам міжнародної дистрибуції та сертифікації GDP. Це є гарантією, що дистриб'ютор забезпечує необхідні умови зберігання та транспортування лікарських засобів. Адже до 80% свого життєвого циклу медпрепарати можуть знаходитись у дистриб'ютора.

У відділі якості ТОВ "БаДМ" акцентують увагу на тому, що "на аптечних складах компанії створені всі необхідні умови для зберігання різних видів медичних препаратів. Термолабільні засоби, такі як вакцини та лікарства для пацієнтів з онкологічними захворюваннями, зберігаються в холодильниках, де постійно контролюється температура. Система сигналізації оперативно інформує працівників у разі будь-яких відхилень від заданих температурних параметрів".

Аптечні склади оснащені альтернативними джерелами електроенергії, такими як дизельні генератори, резервні електролінії та сонячні панелі. У випадку надзвичайних ситуацій, команда має розроблений план дій на випадок екстрених ситуацій. На всіх етапах збереження холодового ланцюга працюють кваліфіковані фахівці, які проходять регулярне навчання та внутрішню перевірку системи якості.

"Війна не може слугувати виправданням для зниження стандартів якості зберігання медикаментів. Працівники аптечних складів дотримуються всіх норм GDP. Попри загрози обстрілів, ми докладаємо максимальних зусиль, щоб забезпечити лікарськими засобами тих, хто їх потребує," - зазначає Катерина Барабанюк, завідувачка аптечного складу "БаДМ" у Кривому Розі.

Крок 3. Забезпечення безперервної доставки до аптек і медичних установ.

Більше 400 автомобілів гарантують безперервну логістику "БаДМ" до аптек і медичних закладів по всій Україні. Логістичні центри компанії активно впроваджують високий рівень автоматизації бізнес-процесів. Застосування передових технологій, таких як GoodToPerson, істотно пришвидшує процес складання та доставки замовлень лікарських препаратів.

"Програмне забезпечення перевіряє всю необхідну інформацію до моменту відвантаження: термін придатності, серію товару, найменування позиції та всі ключові параметри. Обробка даних займає 2-3 секунди, після чого продукція автоматично відправляється на відповідний напрямок", - зазначає Денис Свердленко, заступник директора з розподільчої логістики.

В.о. Генерального директора ТОВ "БаДМ" Дмитро Бабенко підкреслює: "Ціль компанії "БаДМ" - це постійний розвиток ринку фармацевтичної дистрибуції, щоб задовольнити потреби в лікарських засобах мільйонів людей у всіх регіонах України".

Читайте також