Новини Івано-Франківська та області

"Перед виступом": Курщина перетворилася на місце зберігання російської військової техніки, - Forbes.

Курськ перетворився на центр військових дій, хоча інтенсивні бої тривають також у таких місцях, як Часовий Яр, Торецьк, Вовчанськ, Курахове та Вугледар.

Ділянка в Курській області, що займає близько 10 квадратних кілометрів, перетворилася на справжнє кладовище для російської військової техніки. Це символізує наближення серйозних проблем для Кремля, адже його наступ на Україну втрачає потужність, зазначає Forbes.

Крігсфоршер, оператор безпілотників бригади морської піхоти України, підрахував близько 90 знищених і покинутих російських транспортних засобів лише на своїй ділянці площею приблизно 5 квадратних кілометрів.

Це техніка на цілу бригаду. Українські втрати на цьому ж відрізку були значно меншими: лише близько 20 одиниць.

Співвідношення втрат на користь України 4:1 не є чимось незвичайним. Фактично, це лише трохи вище, ніж загальне співвідношення втрат 3:1 за всю війну: 14 500 знищених російських машин проти 5 200 українських.

Рік по тому, як влітку 2023 року контрнаступ українських сил зупинився, Росія активізувала свої наступальні дії, і Курськ перетворився на центр бойових дій. Однак запеклі зіткнення тривають також у багатьох інших місцях, зокрема в Часовому Яру, Торецьку, Вовчанську, Кураховому, Вугледарі та ряді інших міст та сіл на сході України.

Путін надав своїм військовим до лютого можливість для витіснення Збройних сил України з території Курщини, і це не випадково. Російський режим сподівається, що інавгурація новообраного президента США Дональда Трампа, призначена на 20 січня, стане початком нової, непередбачуваної ери у відносинах між США та Україною.

Декілька з найближчих консультантів Трампа відкрито виявляли презирство до України. Коли президент України Володимир Зеленський акцентував на незалежності своєї країни в своєму дописі в соціальних мережах 16 листопада, мільярдер Ілон Маск з іронією відреагував на його "гумор".

Що б не сталося після 20 січня, Путін прагне повного контролю над російською територією, коли змінюється політична ситуація. Тому Кремль зібрав 60 000 російських і північнокорейських військ та найкращі зразки важкого озброєння в Курській області - і почав кидати їх у наступ.

Перший етап російських наступів натрапив на українські міни, безпілотники, танкові підрозділи та артилерійські установки поблизу населеного пункту Зелений Шлях. До завершення листопада активність атак знизилася, але це було лише для того, щоб військові формування могли отримати додаткові сили.

"Це всього лише підготовка до основної частини шоу", - підкреслив Крігсфоршер 29 листопада.

Друга хвиля нападів розпочалася в суботу і також виявилася неуспішною. Команда операторів безпілотників Крігсфоршера повідомила про знищення 10 російських транспортних засобів.

Людські втрати були настільки ж значними. Щодня росіяни втрачали від 1200 до 2000 військових убитими та пораненими, що значно перевищує мобілізацію приблизно 30 000 військових щомісяця. Без північнокорейських підкріплень російська армія скорочувалася б на тисячі осіб щотижня.

"На мою думку, ці досягнення в першу чергу свідчать про невдачу російських збройних сил. Спосіб, яким Росія застосовує свої війська, виявляється неефективним," – зазначив аналітик Ендрю Перпетуа.

Хоча важко точно визначити, коли і яким чином російські військові сили в Курську та на сході України зазнають невдачі, очевидно, що цей момент наближається.

Якщо щось справді здатне вплинути на ситуацію на користь Росії, то це може бути призупинення американської допомоги Україні. Київ працює над збільшенням чисельності військових, поліпшенням оборонних можливостей, реформуванням командних структур і розширенням виробництва озброєння.

Попри всі ці виклики, українці мають підстави для надії. Допомога з Заходу може продовжувати надходити, хоча й в інших обставинах. У той же час, росіяни зазнають втрат у ресурсах, які вони вже не в змозі відновити.

Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський підкреслив, що керівництво Сил оборони здійснило всебічну підготовку до операції в Курській області. Зокрема, генерали врахували досвід минулих наступальних дій на фронті.

Як розповів командир відділення 24-го штурмового батальйону Айдар Станіслав Бунятов, російські війська відновили штурмові дії на одному з напрямків у Курській області. Вони застосовували БТРи та баги.

Читайте також