Новини Івано-Франківська та області

Більше 90% українців висловили готовність підтримувати дітей, що втратили батьків.

В Україні 92% населення готове підтримувати дітей, які втратили батьків.

Про це йдеться в дослідженні, наданому Укрінформу БО "СОС Дитячі Містечка".

Експерти провели аналіз сприйняття, ставлення та підтримки реформи деінституалізації в Україні, а також зіставили отримані результати з аналогічним опитом, проведеним у 2022 році.

Зокрема, 92% респондентів висловили бажання підтримувати дітей, які втратили батьків, а 70% з них підтвердили, що вже надавали таку допомогу раніше.

Одночасно 71,4% опитаних не мають бажання регулярно навідувати дітей в інтернатах. 60% респондентів висловили готовність приносити речі та іграшки до дитячих будинків, а 43% готові підтримувати конкретні заклади для дітей. В 2022 році ці показники серед учасників дослідження становили 26% та 24% відповідно, зазначають дослідники.

Згідно з результатами опитування, кількість людей, які вважають, що Україні потрібні інтернатні заклади, збільшилася на 5% - з 76% у 2022 році до 81% у 2024-му. 10,1% респондентів вважають створення та фінансування інтернатних закладів найкращим способом піклування держави про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

При цьому за два роки стало менше людей, які вважають, що потрібно реформувати інтернати. Якщо у 2022 році таку думку висловили 83% опитаних, то у 2024-му 67%.

Сприйняття підходів до реформування закладів інтернатного типу зазнало змін. Наприклад, у 2022 році більше 60% респондентів вважали, що насамперед слід покращити матеріально-технічну базу, тоді як цього року таких думок дотримувалися лише 33%. Серед пріоритетних напрямків реформування інтернатів, на які вказали респонденти цього року, є поліпшення харчування (32%), зменшення кількості інтернатів і влаштування дітей у сімейні умови (28%), підвищення якості медичних послуг та вдосконалення кваліфікації personnel (25%).

Водночас зріс рівень обізнаності громадян про форми сімейного догляду, які діють в Україні. Якщо у 2022 році понад 60% респондентів не знали про форми сімейного виховання, то у 2024 році таких було 18%.

Дослідження було здійснене в квітні та жовтні поточного року, охоплюючи Івано-Франківську, Київську, Миколаївську і Полтавську області. Понад тисячу респондентів було опитано телефоном, а також проведено понад 40 глибинних інтерв'ю.

Результати дослідження були представлені учасникам другого Національного форуму партнерів СОС Дитячі Містечка на тему "(Не)Дитячі питання: відповідальна спільнота дорослих у захисті прав дітей".

Як повідомлялося, у Міністерстві соціальної політики розпочинають роботу з повернення евакуйованих статусних дітей до України і розміщення їх в сімейні форми виховання.

Читайте також