Новини Івано-Франківська та області

Два роки тому Польща готувалася до того, щоб зупинити російські війська на річці Вісла.

У цьому стратегічному плані захисту враховували оборону, починаючи безпосередньо з кордону. Фінальною лінією захисту стала річка Вісла.

Цю інформацію оприлюднило Польське радіо, зазначає DailyLviv.com.

Екс-голова Бюро національної безпеки Станіслав Козєй висловився про скандальність розкриття оборонних стратегій Польщі. На цьому тижні прокурор подав запит на зняття імунітету з колишнього міністра оборони Маріуша Блащака, який у 2023 році оприлюднив ці документи. Оборонні плани, розроблені за участі уряду коаліції "Громадянська платформа" та "Польська селянська партія", передбачали захист на лінії Вісли у разі агресії з сходу.

Станіслав Козєй, міністр оборони уряду, сформованого партією Право і справедливість, у своєму виступі на Першому каналі Польського радіо наголосив, що неправильно інтерпретували розсекречені документи. Він зазначив, що в них не йдеться про те, що оборона Польщі повинна зосереджуватися виключно на лінії Вісли.

"Цей план оборони передбачав захист безпосередньо від кордону. Проте в стратегії оборони не можна обмежуватися лише одним сценарієм, сподіваючись на те, що супротивника вдасться зупинити на першій лінії. Особливо враховуючи, що це був план на випадок крайньої ситуації — самостійної відсічі польської держави у разі раптової агресії. Таким чином, в оборонному плані враховувалися кілька рівнів захисту: перший, другий, третій та подальші. Однією з ключових ліній оборони, фінальною, стала лінія Вісли," — зазначив Станіслав Козєй.

Колишній керівник Бюро національної безпеки висловив думку, що публікація військових планів завдала шкоду Польщі. "Це створює для росіян шанс зробити висновки щодо організації нашої оборони, підіймає питання про надійність нашого Генерального штабу, військових командирів та державної влади в очах наших союзників. Яке враження склалося у партнерів, коли вони дізналися, що Генштаб розробив якісь стратегії, які, на їхню думку, можуть призвести до втрати частини території Польщі? Як можна покладатися на такого союзника, як можна сподіватися на ефективну співпрацю з ним?" – підкреслив Станіслав Козєй.

Запит на зняття недоторканності вже потрапив до Сейму, де його, ймовірно, розглянуть у березні. Депутат Маріуш Блащак зазначив, що не має наміру відмовлятися від свого імунітету, пояснюючи своє рішення тим, що опублікував документ, який вже мав статус архівного.

Читайте також