Новини Івано-Франківська та області

Результати роботи "Земельного банку": за півріччя до державного бюджету надійшло 585 мільйонів гривень – Delo.ua.

Міністерка економіки Юлія Свириденко підкреслила, що електронні аукціони кардинально трансформували методи управління державними сільськогосподарськими землями. У середньому за кожен лот змагаються близько семи учасників, що сприяє підвищенню початкової вартості суборенди до восьми разів.

З 1 жовтня 2024 року у системі "Прозорро.Продажі" відбулося 506 онлайн-аукціонів, під час яких виставлено на торги 35 235 гектарів землі у 17 областях України. За підсумками цих торгів укладено 271 договір суборенди на загальну площу 20 521 га.

Найбільша конкуренція була зафіксована у Вінницькій області, де на кожен лот припадало в середньому 22 учасники. Полтавська та Черкаська області мали по 14 учасників на лот. Найвищу середню ціну за гектар землі встановлено в Івано-Франківській області — 47,5 тис. грн, тоді як найнижча ціна спостерігалася на Закарпатті і становила лише 3 496 грн за гектар.

Переважна частина заявок на участь у торгах (69,1%) надійшла від малих та середніх фермерських господарств, що свідчить про значний інтерес до державних земель. Декілька учасників уклали більше 20 угод і вже почали здійснювати господарську діяльність на отриманих наділах.

Генеральний директор ТОВ "Державний земельний банк" Ярослав Ярославський підкреслив, що відкриті аукціони сприяють ефективному використанню земель, які приносять стабільні надходження до бюджету.

За інформацією, наданою Сергієм Бутом, генеральним директором "Прозорро.Продажі", "Земельний банк" зайняв провідні позиції серед організаторів земельних аукціонів в Україні за обсягами залучених фінансових ресурсів. Середня вартість суборенди на цих торгах зросла в 7 разів, що значно перевищує середні показники інших земельних аукціонів.

Станом на 3 квітня в системі "Прозорро.Продажі" доступні 394 земельні ділянки загальною площею майже 12 тис. га. Найбільший лот - ділянка площею 3 969 га у Кіровоградській області, стартова ціна якої становить 13,7 млн грн. Найменша ділянка, площею 0,03 га, розташована на Закарпатті.

Від початку реалізації проєкту в Україні було проведено 966 аукціонів у 18 регіонах, де виставлено на продаж земельні ділянки загальною площею 42 223 гектари.

У період з жовтня по грудень 2024 року в рамках ініціативи "Земельний банк" було проведено 266 вдало завершених аукціонів, на яких передано в суборенду державні сільськогосподарські землі. Загальна сума угод склала 757 мільйонів гривень.

Читайте також