Новини Івано-Франківська та області

Засуджені за державну зраду коригувальники, які здійснювали обстріли аеродрому у Франківську, подали апеляції.

Дмитро Кузнецов та Олександр Віхляєв, яких звинувачують у державній зраді, оскаржують вирок Івано-Франківського міського суду. Вони брали участь у підготовці ракетного удару по військовому аеродрому в Івано-Франківську 24 лютого 2022 року, допомагаючи російським спецслужбам. 1 листопада 2024 року їм було призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Такий вирок обвинувачені вважають незаконним. Вони подали апеляційні скарги до Івано-Франківського апеляційного суду, в яких вимагають їх виправдати, пише Суспільне.

Перед стартом першого судового засідання в Івано-Франківському апеляційному суді обвинувачений Дмитро Кузнецов висловив клопотання про відвід суддів і прокурора.

Недовіра взагалі до судової системи Івано-Франківщини, до суду апеляційного та першої інстанції. Тому що вони займаються злочинами проти державності та проти людяності, -- говорить Кузнецов.

Порадившись, судді вирішили відхилити заяву Кузнецова про відвід суддів та прокурора.

Далі суддя Андрій Малєєв зачитав ухвалу Івано-Франківського міського суду. В ній йдеться про те, що для корегування ракетного удару Дмитро Кузнецов стежив за військовим аеродромом, розміщував біля нього "маячки", а після обстрілу -- фіксував за допомогою безпілотника наслідки та публікував відео в Instagram як звіт для кураторів.

На наступний день після ракетного обстрілу він мав провести зустріч зі своєю спільницею в Тлумацькій громаді. Олександр Віхляєв передавав їм вказівки від російських кураторів і планував таємно переправити їх до європейських країн.

Дмитро Кузнецов у своїй апеляційній скарзі зазначив, що рішення суду є як незаконним, так і безпідставним. А його адвокат Ігор Сулима підкреслив, що немає жодних документальних доказів, які б свідчили про те, що Кузнецов отримував вказівки від російських представників.

Вказано, що слідством не встановлено жодного звʼязку Кузнецова з Російською Федерацією, не допитано жодного експерта, не враховано жодних аргументів захисту. Доводи апеляційної скарги захисника Сулими: все, що наведено у вироку від початку до кінця є домислом, бо базується на показах, які Кузнецов давав слідчому під відеозапис без адвоката, -- йдеться в апеляції, яку озвучив суддя Андрій Малєєв.

Олександр Віхляєв у апеляційній скарзі вказав, що вважає вирок незаконним, необґрунтованим та невмотивованим, зокрема експертизи не виявили жодних доказів шпигунства.

Суддя Андрій Малєєв оголосив паузу в розгляді справи. Наступна сесія відбудеться 12 лютого 2025 року.

Читайте також