Обмін територій Курщини на Запоріжжя, Херсонщину та Донбас, Збройні сили України активно просуваються проти рф - огляд 1080-го дня Великої війни.
Противник і далі здійснює акти терору на правобережжі Херсонської області.
Невдовзі Курщина зміниться на Запоріжжя, Херсонщину та Донбас. Ця перспектива навряд чи порадує Кремль, проте новообраний президент США також не має наміру йти на компроміси. Західні медіа активно обговорюють можливий розвиток переговорного процесу. Нова команда в Білому домі вже офіційно заявила про намір ввести рекордні санкції проти Росії. Хроніка 1080-го дня Великої війни — у матеріалі Олексія Пасака.
Трамп відчув смак тріумфу, тому президент США не прийме жодного сценарію завершення російсько-української війни, який його не влаштує. Його надихнули успішні домовленості про припинення вогню в секторі Газа та ініціатива США щодо відновлення цього регіону. Цю інформацію містить стаття військового аналітика в британському виданні The Telegraph. У зв'язку з цим, путіну, ймовірно, доведеться розглянути варіант обміну: кілька сотень квадратних кілометрів Курської області на частину українських територій, що перебувають під окупацією. Водночас ЗСУ продовжують активні дії на фронті проти російських військ. Поки ворожі кореспонденти з різних точок намагаються зобразити ситуацію в своїй вигоді, перебільшуючи втрати українських сил, бої тривають без упину.
На Курщині дійсно відбуваються важливі події, хоча поки що не варто поспішати з висновками. Я особисто не готовий розкривати деталі про те, що саме відбувається. Проте, факт залишився фактом: ситуація стала несподіванкою для командування супротивника. Інакше й бути не могло. Ураження кількох командних пунктів на цій території фактично позбавило їх військове угруповання можливості ефективно керувати своїми силами. Тепер вони змушені розплачуватися за цю відсутність контролю, - зазначив керівник Центру прийняття рішень Андрій Коваленко.
Якщо москва погодиться - ЗСУ готові відкриті гуманітарні коридори для евакуації цивільних на Курщині. На контрольованих Україною територіях - досі залишаються зо півтори тисячі росіян. Про це заявляє французьке видання Le Monde, посилаючись на спілкування президента Володимира Зеленського з агенцією "Франс прес". Але поки що кремль не коментує гуманітарну пропозицію. Утім, США може змусити кремль говорити охочіше. Кіт Келлог, спецпредставник із питань України та росії заявив, що Америка може подвоїти санкції проти агресора. Зокрема, щодо нафти. Адже нинішні обмеження - оцінюють лише на трійку за десятибальною шкалою. Київ очікує на візит Келлога вже найближчими тижнями - це підтверджують на Банковій.
"Найважливішим моментом, безумовно, стане візит Келлога в кінці лютого, і ми з нетерпінням очікуємо його в Києві для більш детального спілкування. Це надасть нам можливість передати йому всю необхідну інформацію. Для нашої команди, для президента Зеленського, вкрай важливо, щоб нова адміністрація США якомога швидше отримала повні та актуальні дані про ситуацію на фронті, про процес мобілізації, а також щодо постачання техніки та озброєння", - зазначив Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України.
Потреба в зброї зростає. Аналіз обстановки на фронті залишається стабільним протягом трьох років. Нехтування технікою Збройні сили України намагаються компенсувати своїм професіоналізмом. Противник продовжує здійснювати терористичні акти на правобережжі Херсонщини. Інколи російські війська намагаються перейти через Дніпро, але тут їх зустрічають точні удари з дронів та FPV.
Оператор дрони Юрій:
"Вони не зможуть сюди пройти важкою технікою, тут тільки човни, а ми все контролюємо. Не даємо їм перейти на цей берег. Так, іноді переходять маленькими групками, але ми FPV-шками - розбираємо на один-два. Водяна перегорожа найкраща".
Оператор безпілотника Станіслав:
Вони не шкодують для нас нічого. Якщо вони нас виявлять, то розпочнуть обстріл з усіх доступних їм засобів, адже за це отримають нагороду.
Олексій Пасак з "5 каналу"
Як повідомляв 5.ua, операція ЗСУ на Курщині - це невдача путіна, яка може вплинути на переговори - експерти.
Читайте також: "Армія повинна відчувати смак перемоги": бійці 22 ОМБр-ї розповіли, як воювали на Курщині.