Український представник візьме участь у виборах нового Папи Римського: подробиці про наймолодшого члена Конклаву.
Кардинал Микола Бичок, який народився в Україні та є найвищим католицьким ієрархом Австралії, братиме участь у виборах нового Папи. Наразі він подорожує на Близькому Сході, але повернеться до Риму на Конклав.
Як повідомляє видання La Repubblica, 45-річний єпископ Мельбурна, якого Папа Франциск підвищив до рангу кардинала 7 грудня 2024 року, став наймолодшим членом Колегії кардиналів. Бичок охарактеризував покійного як "понтифіка миру".
Слід зазначити, що вибір нового Папи стартує в травні. Голосування буде проводитися конфіденційно і за закритими дверима.
Кардинали, які ще не досягли 80-річного віку, зберуться в Сикстинській капелі для обрання нового понтифіка. У випадку, якщо жоден з кандидатів не отримає необхідні дві третини голосів, процес голосування буде продовжуватися до тих пір, поки не буде обрано переможця.
Хто може бути наступним Понтифіком?
Серед фаворитів - кардинал Луїс Антоніо Тагле з Філіппін та італієць П'єтро Паролін.
Фрідолін Амбонго Бесунгу (65 років) займає прогресивну позицію щодо підтримки одностатевих пар.
Вім Ейк (71) - це критик позиції Франциска, особливо в питаннях, що стосуються причастя для осіб, які розлучилися.
П'єтро Паролін, який займає пост державного секретаря Ватикану у віці 71 року, продовжує політику, започатковану папою Франциском.
У тексті також фігурують Петер Ердо, Луїс Антоніо Тагле, Маттео Зуппі, Реймонд Берк та Маріо Грех.
Довідка
Микола Бичок є українським греко-католицьким прелатом, який служить Єпархом Святих Петра і Павла Мельбурнського з 2020 року. Він є членом редемптористів.
Його духовна освіта проходила в Україні та Польщі, де він отримав ліцензію з пастирської теології. У 2003 році Бичок склав свої монаші обітниці, а 3 травня 2005 року був рукоположений на священника Львівської Української Католицької Архиєпархії.
Після рукоположення Бичок був місіонером у церкві Матері Неустанної Помочі в Прокоп'євську (Росія). Згодом служив настоятелем монастиря редемптористів святого Йосифа та парохом Материнської парафії Неустанної Помочі в Івано-Франківську. З 2015 по 2020 рік Бичок виконував обов'язки вікарія української католицької парафії Святого Івана Хрестителя в Ньюарку, Нью-Джерсі, що входить до Філадельфійської Архиєпархії Українців.
7 червня 2020 року, у свято П'ятидесятниці за юліанським календарем, який використовувала на той час Українська Греко-Католицька Церква, був висвячений на єпископа Верховним Архиєпископом Святославом Шевчуком та іншими ієрархами УГКЦ у Соборі Святого Юра у Львові.
OBOZ.UA вже розповідав про захоплюючі факти з біографії папи Франциска. Крім того, ви маєте можливість дізнатися про події у Ватикані у випадку смерті понтифіка, а також про терміни та процес вибору нового глави католицької церкви, що відомий як Sede vacante.
Нагадаємо, що 21 квітня вранці на 88-му році життя перестав битися серце Папи Римського Франциска, який став першим понтифіком-єзуїтом і першим Папою з Латинської Америки. З 14 лютого він перебував у лікарні в тяжкому стані, хоча напередодні з'явився перед вірянами з нагоди Великодня, під час своєї промови торкнувшись теми війни в Україні.
Що роблять у Ватикані після смерті Папи і як обирають нового - читайте у нашому матеріалі. Цей процес має давні традиції та глибоко символічне значення для християн усього світу. Також OBOZ.UA розповідав, чому світ боявся смерті Папи Франциска і що про це говорить "Пророцтво про пап", яке приписують Нострадамусу.