Новини Івано-Франківська та області

Придбавши автомобілі на суму близько 5 млн грн, активи колишнього керівника ТЦК планують вилучити на користь держави.

В Україні виявили ознаки набуття необґрунтованих активів на 4,85 млн грн у колишнього керівника Харківського ТЦК (Територіальний центр комплектування). САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура) вимагає визнати два автомобілі преміум-класу незаконними активами й передати їх у власність держави.

Цю інформацію надає НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції), яке спільно з Державним бюро розслідувань (ДБР) виявило ознаки отримання незаконних активів колишнім виконувачем обов'язків начальника Харківського обласного ТЦК та СП. Мова йде про два розкішні автомобілі, зареєстровані на близьких родичів посадовця в той час, коли він займав важливі посади у військових комісаріатах.

Згідно з даними НАЗК, в період 2023-2024 років родичі посадової особи придбали у власність два автомобілі: BMW X6 (модель 2023 року) та Toyota Camry Hybrid (модель 2022 року). Сумарна вартість цих транспортних засобів становить 4,85 мільйона гривень.

На момент придбання цього майна посадовець працював спершу начальником районного ТЦК та СП, а згодом виконував обов'язки начальника Харківського обласного ТЦК. Відповідно до офіційного аналізу, сукупні доходи його сім'ї не дозволяли б легально придбати зазначене майно.

Матеріали, отримані в процесі моніторингу способу життя НАЗК у співпраці з аналітичною інформацією ДБР, вказують на невідповідність між вартістю активів та задекларованими доходами. Через це прокурори САП звернулися до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) з позовом, у якому просять визнати ці активи безпідставними та конфіскувати їх на користь держави.

Суд уже наклав арешт на рухоме й нерухоме майно, оформлене на родичів фігуранта справи. Процес перебуває на стадії розгляду, і остаточне рішення буде ухвалене найближчим часом. Факт, що предметом справи стали дорогі авто, викликає резонанс у суспільстві на тлі загального запиту на прозорість у системі мобілізаційного управління.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, 23 детективи НАБУ (Національне антикорупційне бюро України) були викриті у маніпуляціях із криптовалютами, причому у 15 випадках дані в деклараціях виявилися недостовірними. Серед них - старший детектив Станіслав Браверман, який уже не вперше опиняється в центрі скандалів.

Читайте також