У Прикарпатті ліси страждають від всихання, викликаного посухами та змінами кліматичних умов.

У Прикарпатті зафіксували близько 7 тисяч гектарів лісів, що висохли.
Про це у Фейсбуці повідомив голова Держагентства лісових ресурсів України Віктор Смаль, передає Укрінформ.
"Близько 7 тис. га всохлих деревостанів - такий зараз показник по Івано-Франківській області. Лише у Вигодському надлісництві філії "Карпатський лісовий офіс" ДП "Ліси України" їх 1,5 тис. га", - зазначив Смаль.
Згідно з його даними, основною причиною цієї ситуації є зміна кліматичних умов та посушливість.
"На додаток, після закінчення Другої світової війни значні території, які були вирубані, були засаджені ялиною, і сьогодні ми спостерігаємо результати цього рішення. Штучно створені ялинники не здатні витримувати кліматичні зміни, які серйозно вплинули на екосистему в 1980-х роках минулого століття і продовжують проявлятися й далі," - зазначив Смаль.
Він зауважив, що ділянки лісу, які межують із суцільними зрубами, також зазнають ураження через надлишок сонячного світла та починають всихати.
"Одним з основних шляхів вирішення цієї проблеми є впровадження наближеного до природних умов лісівництва, що планується на 2027 рік. Ключовим інструментом у цьому процесі стануть рубки переформування, які замінять традиційні вибіркові санітарні рубки. Наразі ми активно готуємося до цього переходу, і наші співробітники проходять спеціальне навчання", - підкреслив керівник відомства.
Він підкреслив, що основна увага у створенні нових лісових угруповань буде зосереджена на місцевих видах дерев. Серед них варто виділити ялицю білу (Abies alba), яка є автентичною породою Українських Карпат.
Ялиця біла є одним з ключових видів дерев у Карпатах, що відзначається своєю адаптацією до специфічних умов регіону. Ця порода славиться своєю природною здатністю до відновлення та зазвичай зустрічається в нижніх частинах гірських лісів поруч із буком і смерекою на висотах до 1200 метрів.
За інформацією Укрінформу, на території Рівненської області ураган знищив більше 700 гектарів лісових насаджень.