Новини Івано-Франківська та області

Уряд ухвалив список важливих родовищ у Львівській області, що підлягають реалізації.

Раніше запаси калійних солей в Україні становили приблизно 3,602 мільярда тонн руди.

Уряд України затвердив списки стратегічних та критичних корисних копалин, а також родовищ, які можуть бути передані в користування через аукціони або угоди про розподіл продукції (УРП). Це важливий етап у виконанні угоди між Україною та США щодо надр, повідомило Міністерство захисту навколишнього середовища. У зазначений список увійшли стратегічні родовища калійних солей, які знаходяться на території Львівської області.

Відповідно до наданої інформації, на території Львівської області знаходиться дев'ять запасів калійних солей, які планується експлуатувати в майбутньому.

Бориславське родовище (розташоване у Львівській області, в межах Дрогобицького району)

Родовище Гірне (Львівська область, Стрийський район);

Родовище Доброгостівське (Львівська область, Дрогобицький район);

Довголуцьке родовище (область Львів, район Стрий).

Моршинське родовище, розташоване в Львівській області, в межах Стрийського району.

Родовища Нинів та Смоляний розташовані в Львівській області, в Стрийському районі, а також в Івано-Франківській області, в Калуському районі.

Родовище Помярки (Львівська область, Дрогобицький район);

Уличне родовище (Дрогобицький район, Львівська область)

Родовище Стебницьке (Львівська область, Дрогобицький район).

Усі родовища, окрім Стебницького, запланували виставляти на аукціони з продажу спеціального дозволу на користування надрами. Натомість для Стебницького передбачене проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції.

Як раніше повідомляла приватна геологічна компанія "Інститут геології", калійні солі є стратегічно важливими корисними копалинами, які мають широке застосування в сільському господарстві, а також в хімічній і металургійній промисловостях. В Україні найбільші запаси калійних солей зосереджені переважно в Передкарпатському крайовому прогині, що знаходиться в межах Передкарпатського калієносного басейну. Ці корисні копалини розташовані на глибині близько 600-700 метрів.

Найбільше такі солі значення вони мають для сільського господарства, оскільки є основою для виробництва мінеральних добрив. Хімічна промисловість застосовує їх для виготовлення продуктів, які знаходять застосування у фармацевтиці, виробництві вибухових речовин, обробці води та створенні різноманітних хімічних реагентів.

У харчовій індустрії калійні солі застосовуються у якості добавок, зокрема для створення альтернатив кухонній солі та консервантів. Окрім цього, калійні солі мають важливе екологічне значення. Вони використовуються для відновлення деградованих земель, зменшення кислотності ґрунтів та підтримки агроекологічного балансу.

Запаси калійних солей в Україні враховані у Державному балансі для 13 родовищ, сумарний обсяг яких становить 3,602 млрд тонн руди та 383,9 млн тонн оксиду калію. Однак ці дані вважаються застарілими, оскільки були затверджені у 1948-1960 роках, базуючись переважно на довоєнних матеріалах польських геологів, без детальної геологічної розвідки.

Стебницьке родовище калійних солей було виявлене в 1834 році, а його експлуатація стартувала в 1922 році.

Карта розташування родовищ калійних солей в Україні, "Геологічна Інвестиційна Компанія"

У західному регіоні було два підприємства, що працювали з такими солями. Це завод калійних добрив ВАТ "Оріана", яке було створено на базі Калуш-Голинського родовища в Івано-Франківській області, та ПрАТ "Стебницьке гірничо-хімічне підприємство "Полімінерал" на базі Стебницького родовища у Львівській області. За даними консалтингової компанії "Геологічна Інвестиційна Група", нині вони перебувають у критичному стані та не працюють.

Читайте також