Новини Івано-Франківська та області

Харківська обласна військова адміністрація спростувала інформацію про те, що учні переводяться до інклюзивних шкіл без попередньої згоди їхніх батьків.

Харківська обласна військова адміністрація відкинула чутки про те, що учнів переводять до інклюзивних шкіл без дозволу їхніх батьків без жодних підстав.

Як повідомляє Укрінформ, ця інформація міститься в офіційному спростуванні, яке було опубліковане Харківською обласною військовою адміністрацією у Телеграмі.

"У публічному просторі поширюються неправдиві та маніпулятивні повідомлення, що стосуються начебто тиску з боку посадових осіб Харківської обласної військової адміністрації на батьків дітей з особливими освітніми потребами, безпідставного переведення учнів до інклюзивних шкіл без згоди батьків, а також спроби "захоплення" майна освітніх закладів", - зазначається в дописі.

В Харківській обласній військовій адміністрації підкреслюють, що подібні заяви є безпідставними, не відповідають реальності та містять всі ознаки зумисної інформаційної кампанії, спрямованої на підрив репутації державного органу.

В адміністрації зазначили, що дотримання законності дій та прозорість процесів ХОВА реалізуються виключно в рамках чинного законодавства України. Усі рішення, зокрема в освітній галузі, приймаються відповідно до правових норм і в тісній співпраці з відповідними органами місцевого самоврядування.

Зокрема, згідно з пунктом 52 Перехідних положень Закону "Про повну загальну середню освіту", процес створення мережі освітніх установ здійснюється за рішенням обласної ради з урахуванням пропозицій місцевих громад. Усі запити, які надійшли від Харківської обласної військової адміністрації, були підготовлені виключно на основі письмових погоджень голів громад Харківщини, повідомила обласна адміністрація.

В ОВА також підкреслили, що у 2023 році в партнерстві з громадами було проведено всебічний аналіз потреб дітей з особливими освітніми запитами. На основі отриманих результатів були сформульовані кілька ключових завдань, серед яких: підготовка фахівців для роботи з такими дітьми, підвищення кваліфікації існуючих спеціалістів, забезпечення дітей корекційними послугами, а також оснащення навчальних закладів, інклюзивно-ресурсних центрів і дитячих садків сучасним обладнанням та меблями.

Щоб ефективно вирішити поставлені завдання, Харківська обласна військова адміністрація співпрацює з партнерами, такими як ЮНІСЕФ та ХНПУ імені Г. С. Сковороди. У рамках спільного проєкту "Посилення інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами в Харківській області" були внесені корективи до обласної програми "Освіта незламної Харківщини".

У цьому контексті, зокрема, у 2024 році було залучено додаткових спеціалістів, які за фінансової підтримки ЮНІСЕФ надали корекційні послуги 254 дітям з особливими освітніми потребами, які раніше не отримували таких послуг (здійснено 5271 заняття); у 2025 році вже було охоплено 474 дитини корекційними послугами (9947 занять).

Було також створено спеціалізовану лабораторію на базі ХНПУ ім. Г. С. Сковороди для практичного навчання педагогів.

"Харківська область стала першою та наразі єдиною у країні, яка впроваджує комплексний підхід до формування сприятливих умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Протягом найближчих років усі діти з такими потребами в регіоні отримають доступ до кваліфікованих послуг і сучасного спеціалізованого обладнання", – зазначили в обласній військовій адміністрації.

Згідно з інформацією, в Івано-Франківську планується створення інклюзивного навчального простору на базі Міської дитячої екологічної станції.

Читайте також