Новини Івано-Франківська та області

Держекоінспекція оголосила результати своєї роботи: мільйонні втрати, тисячі знищених дерев, забруднені річки.

Незаконна вирубка лісів, забруднення водних ресурсів, перевищення норм викидів та браконьєрство — за ці правопорушення злочинці будуть змушені платити штрафи.

Протягом тижня в Україні здійснили 415 перевірок, в результаті яких було оформлено 423 адміністративних протоколи. Загальний обсяг накладених штрафів склав 106 тисяч гривень, з яких до державного бюджету вже надійшло 102 тисячі.

Однак це всього лише "верхівка айсберга". Загальна шкода, завдана природі, перевищує 22 мільйони гривень. Деякі порушники вже розпочали відшкодування частини цих втрат: добровільно або в примусовому порядку виплачено 1,3 мільйона гривень.

Вінницький регіон:

В околицях села Михайлівка, в районі берегової лінії Дністра, невідома особа незаконно знищила 40 дерев, не маючи на це жодних дозволів. Вартість завданих збитків перевищує 1 мільйон гривень.

Житомирщина:

У районі села Базар було незаконно зрізано 1140 дерев. Відомості про винних наразі не встановлені. Загальна вартість завданих збитків становить 3,7 мільйона гривень.

Запоріжжя:

На землях Долинської громади хтось знищив 176 дерев у лісосмугах -- дерева повністю перестали рости. Збитки -- 1,5 мільйона.

Івано-Франківщина:

У межах Тисменецької громади було виявлено випадок незаконної вирубки дерев, проведеної без необхідних дозволів. Орієнтовні збитки складають 1,3 мільйона гривень.

Кіровоградський регіон:

Компанія ТОВ "Гідросенд" перевищила встановлені норми викидів в атмосферу. Екологічна інспекція визначила збитки, які сягнули майже 5 мільйонів гривень.

Одеський регіон:

За межами села Черняхівське вирубали 123 акації. Шкода -- 542 тисячі гривень.

Полтавська область:

У Кременчуцькому водосховищі, в межах заказника "Сулинський", невідомі незаконно ловили рибу. Збитки -- 633 тисячі гривень.

Тернопільський регіон:

Збаразька міська рада отримала два судові позови на суму 1,47 мільйона гривень через забруднення території побутовими відходами.

Хмельниччина:

Внаслідок скидання стічних вод було забруднено дві земельні ділянки, що призвело до збитків у розмірі 2,6 мільйона гривень.

Черкащина:

У ландшафтному заказнику "Сулинський" зафіксовано незаконний вилов риби. Громадянину пред'явлено претензію на 945 тисяч гривень.

Чернівецька область:

В річці Совиця сталося загибель водних біоресурсів. В даний час встановлюються причини даної ситуації. Завдані збитки оцінюються в 2,4 мільйона гривень.

На думку інспекторів, нелегальні вирубки лісів, скидання забруднюючих речовин у повітря та водойми, а також забруднення територій стали справжніми системними викликами. Хоча штрафи на мільйони гривень завдають значного удару по правопорушникам, реальні збитки, яких зазнає природа, виявляються значно більшими.

Державна екологічна інспекція запевняє, що й надалі вживатиме рішучих заходів щодо порушень. Проте, без активного контролю з боку суспільства та свідомості бізнесу, позитивних змін не досягти.

Читайте також