День єдності: стяги, "ланцюги солідарності", відкриті листівки та графіті.
У регіонах України відбулися урочистості до Дня Соборності.
Крім традиційних "ланцюгів єднання" пройшли й незвичні заходи, як, наприклад, відкриття муралу чи обмін вітальними листівками з громадами-партнерами. До відзначення цього дня долучилися і прифронтові міста, і переселенці з тимчасово окупованих територій. Про це повідомляють кореспонденти Укрінформу та представники регіональної влади.
В Одесі, в парку Шевченка, 22 січня, на святкування Дня Соборності, був розгорнутий 13-метровий український прапор. Ширина цього полотна становить 8 метрів. У заході взяли участь кілька десятків людей.
"В День Соборності ми розгорнули національний прапор. Єднання в такі темі часи дуже важливо для усіх українців. Коли в домівках немає світла, ми повинні пам'ятати, що світло є в наших серцях, коли вони об'єднані" - сказав організатор акції, керівник ГО "Захист держави" в Одеській області Олексій Земляний.
У Коломиї, розташованій в Прикарпатті, військовослужбовець Назар Назарук реалізував мурал на вулиці Театральній, присвячений своїй 10 окремій гірсько-штурмовій бригаді "Едельвейс".
"Подібний мурал він раніше реалізував у Слов'янську (на Донеччині - ред.). Це має глибоке символічне значення. Зроблені мурали "десятка" присвячені Дню Соборності України, який ми святкуємо сьогодні," - прокоментував міський голова Коломиї Богдан Станіславський.
У Рівному створили символічний ланцюг єдності. Сотні людей, включаючи молодь, представників громадськості, влади та переселенців з інших регіонів, які змушені були залишити свої домівки через війну, з'єдналися, взявшись за руки, щоб продемонструвати солідарність і підтримку.
"22 січня 1919 року українські території стали частиною єдиної держави. І в наш час зимових викликів саме солідарність надає нам сили витримати всі труднощі. Соборність означає, що люди з різних куточків країни об'єднуються та підтримують один одного — будь то генератори, пальне чи інші необхідні ресурси. Коли ми простягаємо один одному руку допомоги, це є справжнім втіленням єдності," — підкреслили в Рівненській обласній військовій адміністрації.
Також на межі Рівненської та Житомирської областей відбувся обмін хлібами та "живий" ланцюг з прапорами.
У Луцьку, під час святкування Дня Соборності України, розгорнули прапор довжиною 200 метрів.
У самому серці міста, на Театральному майдані, зібралося багато мешканців громади, щоб розгорнути 200-метровий національний стяг та пройти з ним по вулиці Лесі Українки до площі Злуки. Учасники акції вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто пожертвував своїм життям за свободу України, завдяки кому ми сьогодні можемо бути тут – наших Героїв, - повідомили в Луцькій міській раді.
В Херсоні також відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності. Захід, що проходив у безпечному укритті, зібрав військових, представників поліції, рятувальників та родичів загиблих.
"Навіть у складних умовах прифронтового міста ми продовжуємо зберігати й передавати сенси Соборності -- через спільні події, пам'ять про нашу історію та віру в мирне майбутнє України. Такі заходи об'єднують громаду, нагадують, заради чого ми боремося і чому єдність залишається нашою найбільшою силою", - наголосив начальник Херсонської МВА Ярослав Шанько.
У Дніпрі представники Покровської громади з Донеччини організували акцію, під час якої надіслали вітальні листівки своїм партнерам у різних регіонах України. Про це повідомила Донецька обласна державна адміністрація у своєму Телеграм-каналі. Завдяки цій ініціативі учасники не лише привітали колег з важливим державним святом, але й відновили приємну традицію листування, яка стає все рідшою в умовах сучасного швидкоплинного життя. В облдержадміністрації зазначили, що найближчими днями такі вітальні листи отримають громади Шептицька, Уманська, Хустська, Івано-Франківська, Жовківська та Кам'янська. Акція проходила в одному з відділень Укрпошти.
У Дніпрі переселенці з Луганщини утворили живий ланцюг, з'єднуючи пам'ятний знак, присвячений Соборності України, з меморіальним комплексом загиблим воїнам 3-го прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса — бригади гвардії наступу "Помста", розташованим на Алеї Захисників Луганщини в сквері Івана Старова. Ця акція стала символом історичного шляху Луганщини, від національно-визвольних змагань початку ХХ століття до героїчної боротьби за Незалежність України та звільнення рідної землі від російських загарбників.
"Соборність - це не просто географічна концепція. Це наша єдність та підтримка людей, які були змушені залишити свої домівки. Волонтерська допомога, внески на Збройні Сили України та молитви за наших захисників складають цей "ланцюг", який символізує нашу незламність, єдність та віру у перемогу," - підкреслив начальник Луганської обласної військової адміністрації Олексій Харченко, який також взяв участь у флешмобі.
В Івано-Франківську, за присутності священників та військовослужбовців, відбувся молебень на честь Дня Соборності. Учасники звертались з молитвами за єдність України, захист наших захисників та мир у сім'ях. Захід розпочався з хвилини мовчання в пам'ять про загиблих, повідомляє Івано-Франківська обласна державна адміністрація на своїй сторінці у Facebook.