Новини Івано-Франківська та області

Де в Україні знайти свій власний Гранд-Каньйон: ці локації обов'язково захоплять вас настільки, що ви захочете повертатися сюди знову і знову.

В Україні існують локації, де природні пейзажі нагадують сцени з епічних кінострічок. Величні гранітні скелі, мальовничі водоспади, глибокі каньйони та річки, що мчать між стрімкими урвищами, створюють атмосферу, яка не відрізняється від Колорадо, але це наші рідні каньйони.

Де побачити наймальовничіші каньйони, що варто знати перед поїздкою і чи можна залишитись з наметом, розповідає РБК-Україна.

Локація: село Буки, район Маньківка, Черкаська область.

Історичні факти та міфологія. У XIX столітті в цій місцевості функціонував водяний млин, руїни якого і досі можна побачити серед скель. За місцевими оповідями, існує "прірва", яка поглинає річку Тікич у глибину.

Що подивитися. Водоспад Вир, залишки млина, вузький прохід між скелями, гранітні виступи, стежки вздовж річки.

Ночівля. Можна зупинитися в садибах села або поставити намет у дозволених місцях. Туристична інфраструктура розвинена слабо, але кемпінг можливий.Буцький каньйон (фото: Вікіпедія)

Де розташована: включає в себе території частин Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької та Хмельницької областей.

Історія та легенди. Цей об'єкт формувався протягом мільйонів років і займає почесне місце серед семи природних дива України.

Що варто відвідати: печера Вертеба, затока Бакота, монастирі, витесані у скелях, а також села з давніми храмами.

Переночувати можна в приватних садибах, на території кемпінгів або ж розбити намет, погодивши це з місцевими мешканцями. Часто має місце організація сплавів з ночівлею. Дністровський каньйон та острів Інь-Янь (фото: Вікіпедія).

Де знаходиться: в самому центрі Кам'янця-Подільського, біля Старої фортеці.

Історія та міфи. Природна фортеця, яку використовували як оборонний рубіж.

Що варто відвідати: захоплюючі вигляди на фортецю, мальовничі водоспади, місто Преторії та прогулянки вздовж крутих скель.

Проживання. Готелі та хостели в місті. Для дикого кемпінгу території не підходять, але поруч розташовані організовані місця для відпочинку. Смотрицький каньйон (зображення: Вікіпедія)

Місцезнаходження: околиця села Дениші, неподалік від Житомира.

Історія та легенди. Згідно з переказами, каньйон виник внаслідок удару блискавки, який розламав скелі на частини.

Що варто оглянути: вражаючі гранітні утворення, соснові ліси, трекінгові маршрути та альпіністські дороги.

Переночувати. Можна розміщувати намети поблизу скель. Існує кілька зон для кемпінгу. Інфраструктура обмежена, але спокій і тиша тут на найвищому рівні.

Локація: На межі села Микуличин, що в Івано-Франківській області. Найзручніше розпочати подорож з центру села, слідуючи вулицею Космонавтів вздовж течії річки.

Це одне з тих затишних, проте вражаюче гарних куточків Карпат. У цьому районі ви знайдете величні скелі, вузькі ущелини та кришталево чисту річку Прутець-Чемегівський, які формують атмосферу справжньої дикої природи, не затьмареної впливом людини.

Легенди та минуле. У давнину тут діяла вузькоколійна залізниця, від якої залишилися лише бетонні опори та насипи. Місцеві легенди свідчать, що в цих ущелинах ховалися повстанці та ті, хто прагнув втекти від переслідування. Завдяки віддаленості та складному рельєфу, природа в цих краях збереглася у своєму первозданному вигляді.

Що варто оглянути. Скельні утворення, природні купальні у річковому руслі, вузькі каньйони. В сезон весни і літа річка набуває особливої сили та блакитного відтінку. Це ідеальне місце для пішохідних екскурсій та активного екотуризму.

Переночувати та організувати кемпінг можна в мальовничій долині біля річки. Оскільки туристичної інфраструктури тут майже немає, важливо підготуватися заздалегідь і взяти з собою все необхідне. Кемпінг можливий лише за умови повної самостійності, з дотриманням екологічних норм і правил безпеки в гірській місцевості. Чемегівський каньйон (фото: Вікіпедія)

Локація: село Мигія, що розташоване в Первомайському районі Миколаївської області, на півночі регіону.

Історія та міфи. Частина гранітно-степового Побужжя - унікального природного комплексу.

Що відвідати. Водоспади, скельні утворення, локації для рафтингу, зелені узбережжя, родонове озеро. Тут є безліч активностей та можливостей для сплавів.

Переночувати можна в кемпінгах або на базах відпочинку. Також дозволено дике кемпінгування, за умови дотримання певних правил. Мігія (фото: Вікіпедія)

Можливо, вам буде цікаво:

Читайте також