Новини Івано-Франківська та області

Чистий прибуток "Vodafone Україна" протягом року скоротився на 30%, серед основних причин цього явища - валютні втрати, повідомляє Delo.ua.

11 квітня на саміті Business Wisdom Summit ви матимете можливість дізнатися, як підприємствам адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції в сучасних умовах. Слухайте реальні приклади від провідних представників українського бізнесу.

Цю інформацію містить прес-реліз компанії.

Попри це, компанія змогла наростити виручку на 13% - до 24,4 млрд грн. Одним із ключових напрямів розвитку залишаються інвестиції у телекомунікаційну інфраструктуру.

У 2024 році "Vodafone Україна" інвестувала 6,2 мільярда гривень у вдосконалення своєї мережі, відновивши понад тисячу базових станцій та запустивши 7252 нові LTE-станції для покращення якості покриття. Протягом трьох років війни компанія вклала загалом 15,5 мільярда гривень.

Vodafone також отримав нові LTE-частоти в діапазонах 2100 МГц та 2600 МГц, інвестувавши в них 989 млн грн. Це сприятиме покращенню якості сигналу, зменшенню навантаження на мережу та збільшенню швидкості мобільного інтернету.

Оператор зосередив свою увагу на розвитку мережі GPON: у 2024 році доступ до високошвидкісного фіксованого інтернету отримали ще 1,2 мільйона домогосподарств, в результаті чого загальне покриття досягло 1,8 мільйона. Розширення мережі охопило такі міста, як Київ, Одеса, Дніпро, Харків, Львів, Запоріжжя, Миколаїв, Івано-Франківськ, Полтава, Чернігів, Житомир, Луцьк, Рівне та Тернопіль.

Vodafone також активно впроваджує нові технологічні рішення. Зокрема, компанія розробила власну ШІ-модель для оптимізації роботи контакт-центрів та розглядає можливість комерціалізації ШІ-рішень на ринку.

Додамо, нещодавно Vodafone розпочав підключення базових станцій через пасивні оптичні мережі xPON (1/10 Gigabit/s Passive Optical Network), які використовуються фіксованими операторами зв'язку для забезпечення швидкісного та надійного домашнього інтернету.

Читайте також