Новини Івано-Франківська та області

Чи відбудуться безпосередні переговори в Туреччині? Політичний тиск на Путіна - хроніка 1176-го дня Великої війни.

Рада Європи розпочинає створення так званого трибуналу для путіна

Президент прийматиме рішення щодо участі України в "грі, яку пропонують американці". Так у Банковій відповідають на питання про можливу участь України в переговорах у Туреччині, якщо путін не приїде. Деякі військові експерти вважають, що Росії вдалося, вперше з 2022 року, нав'язати формат прямих переговорів, що не є вигідним для Києва. Про це, а також про політичний тиск на кремлівського лідера у вигляді "спеціального трибуналу", — хроніка 1176-го дня Великої війни в аналізі нашої журналістки Ганни Рибалки.

Вирішальний момент наближається, і вже за кілька годин стане відомо, чи відбудуться в Туреччині безпосередні переговори між Україною та Росією. Президент України раніше висловлював готовність особисто зустрітися з Путіним 15 травня. Дональд Трамп також не виключав можливості свого візиту. Проте питання про те, чи прибуде сам кремлівський лідер або ж надішле своїх представників, залишається відкритим. Про це розмірковує Володимир Зеленський у інтерв'ю для Spiegel.

Впевнений, що існують певні питання, по яких нам слід досягти угоди, а технічні аспекти можна обговорити в іншому контексті. Коли я зустрічаюся з Путіним, ця зустріч повинна призвести до політичного успіху – або ж до припинення вогню, або до обміну полоненими, всіх на всіх. Якщо ж він відмовиться від зустрічі, це свідчитиме про те, що він не прагне до політичної перемоги – ані для свого народу, ані для нашого.

Чи візьме Україна участь у переговорах у Туреччині в четвер, якщо Путін не з’явиться? Це питання розглядає радник голови Офісу Президента. Остаточне рішення про те, чи брати участь у запропонованій американцями грі, ухвалить сам Зеленський.

"Рішення прийматиме президент, безумовно, чи маємо про щось говорити. Але тоді точно не на рівні президента. Давайте тут зафіксуємо, що президент може розмовляти тільки з суб'єктом путіним", - заявив радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк.

Військові експерти прогнозують найбільш імовірний розвиток подій, до яких агресор може вдатися вже завтра.

«Путін вивів ситуацію на формат, який є невигідним для нас. Адже це тет-а-тет. Що може відбуватися в таких умовах? Наші представники братимуть участь, а їм будуть висунуті ультиматуми. Заздалегідь зрозуміло, що Україну звинуватять у неконструктивності та зриві переговорів. Після цього знову почнуть грати на час. Наше завдання, звісно, полягатиме в захисті наших інтересів. Але важливо також посилювати потенціал Збройних сил України. Це стратегічно необхідно», - зазначив генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

Експерт у галузі міжнародних відносин Станіслав Желіховський підкреслив:

Якщо путін не відвідає Туреччину, це стане ознакою того, що Москва відмовляється від усіх можливих мирних рішень щодо російсько-українського конфлікту. У такому випадку варто бути готовими до нових військових дій. Крім того, необхідно посилювати підтримку України.

Ситуація стає все більш напруженою, а атаки продовжуються - так характеризують обстановку на Покровському напрямку наші військові. Російські сили здійснили понад двадцять спроб витіснити наших захисників з зайнятих позицій. Покровськ, Філія, Звірове та Дачне піддалися авіаударам з використанням керованих авіабомб.

"На лінії боєзіткнення станом на 9 травня, на церковні свята, ворог не припиняє атакувати. Ворог застосовує велику кількість резервів на цьому напрямку. І це показник великих втрат. Тобто, за добу може бути знищено від 300 до 500 окупантів на Покровському напрямку. За місяць це може бути близько 9 тисяч знищених окупантів. Колосальна кількість знищеної техніки", - розповів Герой України та командир дивізіону артилерійської розвідки окремої бригади НГУ Валерій Литвин.

Злочини, що шокували світ і потрясли Україну. Ті, хто скоїв їх, досі залишаються безкарними. Проте процес справедливості вже запущено. Рада Європи ініціює формування трибуналу для розслідування дій путіна. Офіційно 14 травня розпочинається створення спеціального органу, який займеться розслідуванням агресії проти України.

Раніше офіційний Київ передав листа від президента з проханням заснувати спецтрибунал. Над його створенням працюють чотири десятки країн та європейські інституції. І хоча раніше вже стало відомо, що спецтрибунал не зможе судити путіна та ще двох найближчих поплічників, доки вони на посадах, розслідуванню щодо них - це не завада. Формальні підготування завершаться наприкінці цього року - початку наступного.

Ганна Рибалка, "5 канал"

Читайте також: Переговори в Туреччині: хто представлятиме росію, Трамп зробив заяву

Перегляньте також:

Читайте також