Мчись швидше за експрес: в Прикарпатті пройшов благодійний забіг (ФОТО)

У суботу, 3 травня, на Івано-Франківщині відбувся пробіг слідами Галицької трансверсальної залізниці. Цьогоріч захід зібрав близько 200 учасників, які долали маршрути різної складності -- від 500 метрів до 34 км.
Біг не лише заради фізичної активності, а й для збору коштів на підтримку 102-ї бригади, повідомляє Репортер. Цей забіг став вже традиційним і проводиться з 2019 року.
Цьогоріч учасники могли подолати один з семи відрізків пробігу. Для дорослих їх чотири: 34 км, 12 км, 9 км та благодійна дистанція пам'яті Романа Вірастюка - 3 км. Для дітей - 1 км, 800 м та 500 м.
Ним організатори хотіли привернути увагу до відновлення залізничного сполучення між Франківськом і Тернополем. Захід започаткували на третю суботу травня, бо тоді відзначався День Європи в Україні.
Організатор Дмитро Романишин каже, присвячують пробіг Дню Європи, бо Галицька трансверсальна залізниця у свій час сполучала східну Галичину з європейськими країнами.
Залізниця відігравала ключову роль у забезпеченні стратегічного сполучення. Разом із університетом нафти і газу ми підготували звернення до Офісу Президента та Кабінету Міністрів, щоб вони детально вивчили це питання, провели економічний аналіз та обґрунтування щодо відновлення залізничного сполучення між Хриплином і Бучачем. Нам залишилося лише подолати 65 кілометрів та збудувати міст через Дністер, - зазначає організатор.
Читайте: "Друзі знову переконаються, що ніколи не варто опускати руки". Ветеран має намір подолати 1000 км, вирушивши з Франківська до Відня.
Дмитро Романишин зазначає, що щорічно число учасників зростає. Наприклад, у минулому році їх було 150. Цього року, на початку дня, вже зареєструвалося 170 осіб, і ця цифра продовжує зростати.
Щороку до нашої команди приєднуються нові учасники. Навіть мешканці Кропивницького підтримують нас: щороку 4-5 осіб беруть участь у забігу. Серед наших учасників є також люди зі Львова та Вінниці, але найбільше з Івано-Франківська. З Тлумацької громади приєднується близько 80 дітей, проте дорослих лише 5, що є дуже малим числом. Це свідчить про те, що бігова культура серед дорослих в невеликих громадах не є популярною. Її слід розвивати, адже біг - це основа масового спорту, - ділиться своїми думками Дмитро.
Учасник Петро Савчук бере участь у забігу не вперше. Йому потрібно подолати найбільшу дистанцію - 34 км, яка стартує в селі Хриплин і завершується біля річки Дністер у Нижневі. Петро розповідає, що тренується щопонеділка та щосереди, а на вихідних має довгий святковий забіг – приблизно 20 км.
Він ділиться тим, що спорт завжди займав важливе місце в його житті. Однак до бігу він звернувся лише після того, як вирішив прийняти особистий виклик в один з днів свого народження.
Я сказав, що хотів би взяти участь в якомусь пробізі, а син мого товариша відповів: "Ви та біг на довгій дистанції? Та ви що!". Це мене якось зачепило. Я побачив оголошення про цей пробіг і син одразу зареєстрував мене. З того часу я бігаю вже 6 років, - говорить чоловік.
Петро Савчук святкує свій 61-й день народження. Його два сина, Артур та Остап, виконують свою службу в 102 бригаді територіальної оборони. Тому цей забіг він вирішив присвятити саме їм.
На фронті завжди є потреба в різних ресурсах. Саме тому під час кожного з таких заходів ми організовуємо збір коштів і плануємо продовжувати це в майбутньому. Моя мета - побачити щасливі обличчя дітей та відзначити нашу перемогу. Цей забіг я присвячую своїм синам, Збройним силам України та нашій перемозі, - зазначає Петро Савчук.
Поряд з ним на найдовшій дистанції змагалися ще одинадцять учасників.
На тему: Спокійні, креативні, героїчні. Викладач Косівського інституту, Василь Дутка, створює портрети випускників, які стали захисниками (ФОТО, ВІДЕО)
Після того, як учасники завершать дистанцію, кожен з них буде нагороджений медаллю за участь у забігу.
Її отримала й Марія Чуб, яка приїхала сюди з Делеви, що на Тлумаччині. Дівчина каже, біжить удруге й вдруге займає перше місце в дистанції 800 м. Щоб отримувати такий результат, постійно займається.
З дитинства я була надзвичайно активною. В школі постійно займаюся на стадіоні, тому цього разу мені було значно простіше, ніж раніше, - ділиться Марія. - На моєму шляху до успіху мене підтримують друзі, вчителі та батьки.
Першим серед чоловіків на найдовшій дистанції фінішував Констянтин Тимків. Він став учасником першого забігу "Слідами Галицької трансверсальної залізниці", де пробіг 16 км і посів третє місце. Цього року він зареєструвався на змагання в останні дні перед стартом, зазначивши, що це мало бути простою тренувальною пробіжкою.
Цього разу я приїхав, щоб зайнятися тренуванням. У планах було просто пробігти довгу дистанцію. Я планував легко здолати 34 кілометри, і в принципі, так і вийшло, - розповідає Констянтин. - Темп був досить спокійний, а маршрут не надто складний. Найбільше труднощів виникло на 25-му кілометрі, коли ми виходили з лісу, адже сонце почало сильно палити. Відчувалося, як земля віддає жар, і ти немов біжиш у печі. Я добіг до пункту з водою і буквально заливався рідиною. Футболку, шорти, кепку - все, що було під рукою. Пити я майже не встигав. Фінішував за 2 години 25 хвилин і 58 секунд.
На завершенні заходу для учасників та гостей були організовані різноманітні атракціони, а також торгові точки з іграшками та смачними ласощами. Бажаючі мали можливість насолодитися прогулянками на човнах по річці Дністер.
З одного боку від фінішної смуги розгорнулась польова кухня. З іншого - виставка артефактів з війни. Її організувала волонтерська команда Івана Біланюка.
Після вручення нагород дітям запропонували навчитися керувати дронами та освоїти основи тактико-спеціальної підготовки.
До теми: "Скільки поїздок на фронт, стільки й шевронів": прикарпатець Іван Біланюк волонтерить 11 років (ФОТО)
Подію влаштували завдяки сприянню громадської організації "Захист держави", Національного технічного університету нафти і газу в Івано-Франківську, а також Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання.
З реєстраційних внесків на пробіг вдалося зібрати понад 30 тисяч гривень. Їх передадуть на потреби 102 бригади ТрО. Для дітей, ветеранів та військових участь була безкоштовною.
36 лауреатів, крім нагород, отримали також сюрпризи.