Поблизу Галича виявлено глиняні статуетки, що датуються епохою "раннього заліза". Фото.
У районі Галича, що розташований в Івано-Франківській області, виявлено глиняні статуетки биків. Фахівці-археологи датують ці знахідки епохою "раннього заліза".
В околицях Митрополичих палат у селі Крилос було виявлено унікальну знахідку. Важливі артефакти передадуть до фондів Музею історії давнього Галича, повідомляє Укрінформ.
"Ми працювали біля оборонного валу в селі Крилос, це біля Митрополичих палат. Очікували знайти фрагменти Княжого періоду, а натрапили на культурний шар епохи "раннього заліза". Знайшли дві глиняні фігурки бичків, які свідчать про тодішній культ землеробства. Люди робили те, що бачили та чим займались у господарстві", - розповів молодший науковий співробітник відділу археології Національного заповідника "Давній Галич" Андрій Фіголь.
Під час розкопок археологи виявили також коліщатко від воза, повідомив Фіголь. Дослідники вважають, що це може бути єдина відома скульптура, що датується IX-X століттям до нашої ери.
Відомо, що рання залізна епоха, що охоплює час від кінця II до I тисячоліття до нашої ери, стала етапом, коли людство почало активно використовувати залізо для створення робочих інструментів.
На думку дослідників, в Україні ця епоха розпочинається в XII столітті до нашої ери. Найяскравіші моменти ранньої залізної доби пов'язані з історією скіфів і сарматів.
Згадаємо, що Митрополичі палати, розташовані в селі Крилос, є архітектурною пам'яткою XVIII століття. Це був двоповерховий палац, який слугував резиденцією галицьких митрополитів і мав значні підземні приміщення.
Частина дослідників висловлює припущення, що Митрополичі палати були зведені на території колишнього княжого палацу, проте археологічні дані не підтверджують цю теорію. Наразі в цих стінах функціонує Музей історії давнього Галича.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що під час археологічних розкопок у селі Крилос дослідники заповідника "Давній Галич" виявили посуд, датований XII-IX століттями до нашої ери, а також залишки оборонного валу.