27-річний велетень: жителька Прикарпаття виростила величезного різдвяного кактуса - Стиль життя | Експрес онлайн
Фото з домашнього архіву Любові Павлюк
За попередніми оцінками, 63-річна Любов Павлюк з села Креховичі в Івано-Франківській області повідомила, що цього року її різдвяник розцвів близько двох тисяч ніжно-рожевих квітів.
"Цей вазон я вирощувала з крихітного пагінця вже 27 років", -- ділиться своїми спогадами жителька Прикарпаття. "Навіть не можу згадати, звідки його привезла". Жінка з дитинства обожнює квіти. Вона згадує, як у малому віці часто приносила польові букети своїй матері. Пристрасть до природи та краси пані Люба, яка свого часу працювала швачкою, прядільницею та меблевичкою, пронесла через усе своє життя.
"У мене вдома приблизно 50 різновидів кімнатних рослин," -- ділиться співрозмовниця. -- "Я багато читаю про кожну з них, ретельно доглядаю, поливаю та підживлюю. Наприклад, різдвяник має досить цікаву наукову назву: шлюмбергера або зигокактус. Його рідні країни – тропічні ліси Бразилії. Цю рослину завезли на наш континент більше 200 років тому завдяки англійському ботаніку та колекціонеру Аллану Каннінгему." Вона зазначає, що різдвяник може цвісти червоними, білими, помаранчевими, фіолетовими, рожевими та бузковими квітами, і кожен з цих відтінків має свою власну красу.
"Моя диво-шлюмбергера росте у 50-літровому горщику в найбільшій кімнаті -- залі. Вазон настільки великий, що надвір його ніколи не виношу, бо в двері годі просунути, -- зауважує Любов Павлюк. -- Часто підживлюю рослину спеціальними добривами, розчином попелу й заваркою з чорного чаю. Ну й, звісно, щотижня підливаю. А раз на два-три місяці -- купаю, аби пилюка не збиралася. Коли це роблю, то здається, що різдвяник аж листочками тріпоче. Мабуть, так дякує". Квітникарка-аматорка каже, що її різдвяник-велетень цвіте двічі на рік -- перед Різдвом і Великоднем. Часто до неї приходять сусіди, знайомі, аби зробити світлину біля красеня і взяти пагінець "на розмноження". Добрим людям ніколи не відмовляє. Окрім вазона-велетня, ростуть в оселі пані Любові й менші різдвяники, які квітують помаранчевими й темно-рожевими квітами.