24 лютого: події та свята цього дня в календарі
Три роки тому, 24 лютого 2022 року, о 3:40 ранку, Російська Федерація здійснила масштабне військове вторгнення в Україну. Цей напад став наслідком тривалого нарощування російських військових сил поблизу українських кордонів з Росією та Білоруссю, яке почалося ще в листопаді 2021 року.
OBOZ.UA нагадує, що 21 лютого Росія офіційно визнала самопроголошені "ДНР" та "ЛНР" як терористичні утворення, що суттєво ускладнило ситуацію в регіоні. Президент РФ Володимир Путін оголосив про початок "спеціальної військової операції", підкресливши потребу в "демілітаризації та денацифікації" України. Вже через лічені хвилини після озвучення цих заяв почалися ракетні обстріли української території.
Російські війська здійснили вторгнення з кількох напрямків – з території Росії, Білорусі та анексованого Криму. У перші години агресії по всій Україні почалися численні вибухи, а прикордонники зафіксували атаки в Луганській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Житомирській областях та інших регіонах. Крім того, Росія провела ракетні удари по військовим об'єктам у Києві, Харкові, Івано-Франківську та інших містах України. Невдовзі після початку вторгнення президент України Володимир Зеленський оголосив про введення воєнного стану та мобілізацію.
Білорусь також активно включилася в підтримку Росії під час цієї агресії, використовуючи свої прикордонні території для здійснення ракетних атак на Україну та перекидаючи свою авіацію. Перший етап вторгнення супроводжувався масштабними боями за стратегічні населені пункти, зокрема Харків і Чернігів. Російські війська зуміли захопити аеропорт Гостомель під Києвом, хоча згодом втратили контроль над цим об'єктом. Крім того, бойові дії відбувалися в південному напрямку, зокрема в Херсонській та Запорізькій областях.
На початку війни українські військові демонстрували активний опір, завдаючи серйозних втрат російським армійським формуванням. У перші дні конфлікту Росія зазнала значних втрат як у техніці, так і серед особового складу. Це стало сюрпризом для Кремля, оскільки вони сподівалися на швидкий успіх і легку перемогу. Водночас Україна отримала підтримку від міжнародної спільноти, що проявилася у вигляді санкцій проти Росії та надання військової допомоги.
З моменту початку повномасштабної агресії українці продемонстрували неймовірну єдність та стійкість, що значно ускладнило просування російських сил.
Сьогодні віряни святкують "Обретіння" – подію, що присвячена першому та другому Віднайденню голови Іоанна Хрестителя.
Сьогодні, 24 лютого, в православній церкві вшановується пам'ять першого і другого знайдення чесної голови святого пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. Після усікновення голови святого Йоана, Саломея передала її Іродії, яка знущалася з тіла святого. Учні Йоана поховали його тіло в Самарії, а голову знайшла побожна жінка Йоанна, поховавши її на Єлеонській горі. Через багато років один пустинножитель знайшов голову святого Йоана, а після його смерті її закопали знову. Пізніше, у часи імператора Костянтина Великого, два монахи знайшли голову і передали її гончарю з Емеси, який зберігав її як найбільший скарб. В 453 році, за об'явленням, голова була знайдена в печері монастиря в Емесі і перенесена до церкви в Едесі.
Сьогодні також розпочинається святкування Масляної.
Міжнародні свята 24 лютого
Іменинники 24 лютого
Олександр, Олексій, Дем'ян, Іван, Клим, Кузьма, Михайло, Микола, Сергій, Ян, Мотрона.
На сайті OBOZ.UA ви знайдете інформацію про історію та звичаї святкування Масниці в Україні.