Новини Івано-Франківська та області

13 листопада: свято сьогодні, його ознаки, звичаї та обмеження цього дня.

13 листопада відзначається як Всесвітній день доброти.

У 1997 році в Японії виникла організація під назвою "Глобальний рух доброти". Вона об'єднала волонтерів і активістів з різних країн, які своїми вчинками спонукають інших до добрих справ. Основна комунікація учасників Руху здійснюється через інтернет, де вони діляться ідеями благочинності та способами їх реалізації на своїх платформах. Офіційно Всесвітній день доброти був заснований у Сінгапурі 18 листопада 2000 року під час третьої конференції Руху доброти.

Sure! Please provide the text you would like me to make unique.

13 листопада 1745 року у Франції з'явився на світ Валентин Гаюї, видатний педагог, який заснував низку шкіл і закладів для людей з вадами зору в Парижі та Петербурзі. До XVIII століття суспільство не мало жодних навчальних інституцій, спеціально призначених для сліпих.

Валентин Гаюї вперше представив свій метод навчання для сліпих, використовуючи розроблений ним шрифт. У 1784 році, в Парижі, без підтримки з боку держави чи благодійних організацій, він за власні кошти заснував у своєму домі першу у світі школу для дітей з вадами зору, яку назвав "Майстерня трудящих сліпих". Першим учнем Гаюї став хлопчик на ім'я Франсуа де Лезюєр, якого він підібрав на церковному паперті. Згодом до навчання приєдналися ще одинадцять безхатченків його віку.

Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, ця дата була обрана для відзначення Міжнародного дня сліпих. Основною метою цього дня є привернення уваги суспільства до людей, які назавжди втратили зір і опинилися в складних життєвих обставинах.

Згідно з Новоюліанським календарем, до якого Православна церква України перейшла 1 вересня 2023 року, сьогодні українські віряни відзначають день пам'яті святителя Іоанна Золотоустого, архієпископа Царгорода.

Наші предки вірили, що дуже важливо цього дня важко працювати фізично. Така робота принесе добробут і щастя в родину.

Що не можна робити:

Згідно з Юліанським календарем, 13 листопада православна церква відзначає пам'ять святих Спиридона і Никодима, які жили в XII столітті.

В цей день мисливці вирушали на своє перше полювання за зайцями. У селах влаштовували утеплення курників та готували з курятини різні смачні страви.

Наші предки звернули увагу на те, що якщо у цей день погода радує, то й осінь буде такою ж приємною. Вважалося, що якщо в цей день не виспатись, то життя може бути коротким. Крім того, сни, які сняться в цей час, здійснюються на десятий день.

Що не можна робити:

У 1805 році м'ясник з Відня на ім'я Йоганн Георг Ланер створив ковбасу, яка стала основою для сучасних сосисок. Оскільки він здобував навички свого мистецтва у Франкфурті, новий продукт отримав назву "франкфуртер".

1850 року народився Роберт Льюїс Стівенсон, шотландський автор, який здобув міжнародне визнання завдяки своєму знаменитому романі "Острів скарбів", що став класикою пригодницької літератури. Серед його багатої бібліографії також можна знайти захоплюючі твори, такі як "Вкрадений", "Корабельна катастрофа", "Володар Баллантре" та "Катріона", а також історичні романи, включаючи "Чорна стріла" і "Принц Отто".

1862 рік - Льюїс Керролл занотував у своєму щоденнику: "Розпочав створення казки про Алісу, сподіваюся завершити її до Різдва". І справді, письменник виконав обіцянку, яку дав Алісі Лідделл.

1889 року на світ з'явився Остап Вишня (справжнє ім'я Павло Михайлович Губенко) — видатний український автор, який написав більше 150 творів, включаючи гуморески, фейлетони та сатиричні мініатюри.

1943 рік - це рік, коли на світ з'явився Мустафа Джемілєв, видатний український політик і лідер кримськотатарського народу, який тривалий час очолював меджліс.

У 1955 році на світ з'явилася Вупі Голдберг — американська актриса, комік, автор, продюсер і телеведуча. Вона є однією з небагатьох особистостей, які отримали чотири найвищі нагороди в США: "Оскар", "Греммі", "Еммі" та "Тоні".

1969 - народився Джерард Батлер, шотландський кіноактор ("Законослухняний громадянин", "Примара опери", "300 спартанців", "Гола правда", "Рок-н-рольщик", "Геошторм").

У 1971 році на орбіту Марса було виведено перший міжпланетний космічний апарат - штучний супутник "Марінер-9" зі Сполучених Штатів.

У 1980 році американський космічний зонд "Вояджер-1" надіслав на Землю свої перші детальні зображення Сатурна.

1987 - щоб сприяти "безпечному сексу" або запобігти СНІДу, у Великій Британії показано першу рекламу презервативів (без назви марки). Ролик показало Бі-Бі-Сі.

1997 рік став знаковим, адже тоді відбулося перше засідання Центральної виборчої комісії України, яке вважається днем заснування цієї організації.

2007 року Європейський парламент затвердив угоди між Євросоюзом та Україною, що стосуються спрощення візового режиму та процедури реадмісії.

У листопаді 2015 року, 13 та 14 числа, Париж та місто Сен-Дені стали місцем серії терористичних атак. У ці дні відбулося кілька нападів, які сталися практично одночасно: вибухи біля стадіону "Стад де Франс", де проходив товариський матч між збірними Франції та Німеччини, на якому був присутній президент Франсуа Олланд; розстріл відвідувачів одного з ресторанів; а також захоплення заручників у театрі Батаклан. Загальна кількість загиблих перевищила 129 осіб. Видання Le Parisien повідомляло, що в Парижі сталося не менше шести терористичних актів у різних районах міста.

2015 - Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій дискваліфікувала Росію - зупинила участь Всеросійської федерації легкої атлетики у всіх міжнародних змаганнях на невизначений час через систематичні зловживання допінгом.

За Новоюліанським календарем, святкують іменини: Анатолій, Артемій, Василь, Всеволод, Герман, Дем'ян, Ібрагім, Іван, Інокентій, Кузьма, Леонід, Микола, Никодим, Олександр, Олексій, Петро, Роман, Сава, Сергій, Спіридон, Станіслав, Степан, Теодор, Трохим, Федір, Яків, Ян.

Читайте також