Новини Івано-Франківська та області

Найновітніші технології в медичній освіті стають реальністю

Сьогодні  йтиметься про те, як вплинула війну на медичну освіту. Серед вишів-переселенців опинився і ДЗ «Луганський державний медичний університет», який від початку війни розміщується у Рубіжному.

Не секрет, що  підготовка висококваліфікованих кадрів медичної галузі потребує особливих потреб – і відповідної матеріальної бази, і кадровий потенціал викладачів, і бази для проведення практичних і наукових занять. Все це є у Рубіжному!

Диплом  Луганського  медичного університету – це  престиж і гарантія успіху  кожного випускника, це один зі стартових документів, який відкриває перспективи кар’єрного зростання.
Луганський державний медуніверситет має вищій ІV рівень акредитації, неодноразово відзначався високими місцями в міжнародних та вітчизняних рейтингах вищих навчальних закладів, був нагороджений дипломами багатьох престижних освітніх і наукових виставок. Університет успішно здійснює науково-дослідну та навчально-виховну роботу.

В університеті працюють Заслужені діячі науки й техніки України, Заслужені лікарі України.

Сьогодні  в університеті навчається 1171 студент, працює 366 співробітників. Створені наукові школи за сучасними напрямками медицини, які здійснюють важливі дослідження з урахуванням екології Донбасу та стану здоров’я населення Луганської області.

Студенти ведуть практичну діяльність на базі медичних закладів Луганщини, і перш за все, на базі некомерційного підприємства «Рубіжанська центральна міська лікарня».  Це до речі, ще один плюс у навчанні – бо вчити лікарів без належної бази, проводити навчання дистанційно просто неможливо.

Нещодавно,  на базі  тренінгового Центру Запорізького університету  відбулися клінічні змагання у віртуальному середовищі – Virtual Patient Challenge - з використанням інтерактивного віртуального пацієнта Body Interact. Подібні змагання в Україні проводилися вперше.

Участь у заході взяли команди з багатьох медичних вузів України, серед яких: ЛНМУ (м. Львів), УМСА (м. Полтава), ЗДМУ (м. Запоріжжя), Дніпровська медична академія (м. Дніпро), Черкаська медична академія (м. Черкаси). Луганський університет був представлений командою студентів   медичного факультету в складі: Дмитро Карнаух, Марія Демидкіна, Анна Пєдай.

Команда з Луганщини показала високий рівень підготовки, клінічне мислення і стресостійкість. У підсумку, наші студенти зайняли  перше місце у змаганнях! Про це нам повідомила  завідувачка кафедрою внутрішньої медицини №2 доцент, кандидат медичних наук Оксана Вікторівна Круглова. Ось така вийшла розмова.

Досі програми Body Interact  використовувалися в Європі. Тепер, з вересня 2019 року, віртуальний стіл-пацієнт Body Interact є і у нас, на Луганщині, і наші студенти стали першими в Україні!

За словами ректора, перемога команди  – це перемога кожного з викладачів, це результат якісної, напруженої і кваліфікованої роботи за роки вимушеного переїзду ЛДМУ у Рубіжне.
Наш співрозмовник - ректор медичного університету - доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України  Ігор Володимирович Іоффе.

Днями було підписано Грантову угоду між ДЗ «ЛДМУ» та Представництвом ЄС в Україні в рамках реалізації проекту «Підтримка відновлення та розвитку Луганського державного медичного університету».

Грант, який отримав університет,  суттєво покращить рівень матеріально-технічної бази  та значно вплине на життя та дозвілля студентів. Але про це я розповім уже в Новому 2020 році.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа
 


Читайте також