Новини Івано-Франківська та області

За руйнування пам’ятників встановили кримінальну відповідальність

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу та наругу над місцем поховання захисника суверенітету та територіальної цілісності України та деяких інших осіб».

Законом викладено статтю 186-1 «Незаконні дії щодо державних нагород» Кодексу України про адміністративні правопорушення викласти у новій редакції.

Нова норма передбачає, що «купівля, продаж, обмін чи інша оплатна передача ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання, а так само їх привласнення або носіння особою, яка не має на те права, чи незаконне зберігання - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією відповідного ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання».

Законом встановлено адміністративну відповідальність за незаконне носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, особами, які не мають на те права.

Законом встановлено кримінальну відповідальність за осквернення або руйнування пам’ятника, спорудженого в пам’ять осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, учасників Революції Гідності та борців за незалежність України у XX столітті.

Відповідні зміни внесено до частини 2 ст. 297 Кримінального кодексу.

До інших новин. Штрафи за відмову перевозити пільговиків можуть зрости. Верховна Рада прийняла за основу проект Закону  «Про внесення змін  Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за безпідставну відмову у пільговому перевезенні окремих категорій громадян».

Законопроектом пропонується передбачити збільшення санкції за безпідставну відмову від передбаченого законом пільгового перевезення громадян .

Пропонується встановити, що це правопорушення тягне за собою накладення на водіїв транспортних засобів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності штрафу в 150 мінімумів доходів громадян (2550 гривень станом на 1 січня 2019 року). Зараз штраф нараховується у розмірі 8 неоподаткованих мінімумів.

Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право» та Урядового порталу.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа


Читайте також