Як переселенці зможуть взяти участь в парламентських виборах
Відтепер, щоб змінити місце голосування, достатньо написати заяву та мати при собі паспорт.
"Комісія внесла зміни до своєї постанови від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси".
Зокрема, Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси тепер не передбачає подання документів (копій документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси", - говориться у повідомленні прес-служби ЦВК.
НГО
МІФ 1 Переселенці не можуть брати участь в парламентських виборах.
✔Можуть. Для цього лише варто змінити місце голосування за процедурою. Як це зробити, ви можете дізнатися з інфографіки.
Проте зауважимо, що після зміни місця голосування, громадяни можуть голосувати тільки за партійні списки, але не за кандидатів-мажоритарників.
МІФ 2 Парламентські вибори для переселенців не настільки важливі, як вибори Президента України.
✔Результати цих виборів та дії й плани майбутніх народних депутатів безпосередньо впливатимуть на подальшу долю переселенців. Адже саме нова Верховна Рада буде ухвалювати закони, які будуть регулювати багато аспектів життя ВПО: порядок отримання пенсії, можливість голосувати на місцевих виборах, збільшення бюджету, які держава виділяє на житлові програми тощо. Тож ваш голос на позачергових парламентських виборах - це голос за ваше власне майбутнє.
МІФ 3 Змінити місце голосування можна будь-коли - навіть в день голосування.
✔Як продемонстрували президентські вибори, дехто з переселенців вважав, що для того, аби проголосувати, їм достатньо буде прийти на виборчу дільницю та показати довідку ВПО - і вони зможуть проголосувати. Звертаємо вашу увагу ще раз: аби реалізувати свої права як виборця вам необхідно пройти процедуру зміни місця голосування. Зробити це можна тільки до 15-го липня!