Новини Івано-Франківська та області

Як відзначили бібліотекарів Луганщини у Славському

Четверо бібліотекарів Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки стали учасниками Міжнародної науково-практичної конференції у смт. Славське, що тривала з 26 лютого до 1 березня.

Про це повідомляє прес-центр Луганської ОУНБ.

Це була дев’ята конференція, яка проводиться на Львівщині щороку і стосується теми перетворень у бібліотечній справі. Тема –  орієнтири співтворення сучасної інформаційно-бібліотечної освіти. Традиційно бібліотек-учасниць нагороджують за активну участь спеціальним дипломом. Цього разу дипломом нагородили Луганську ОУНБ.

До Славського бібліотекарі з Луганщини поїхали з трьома виступами. Розповіли колегам з усієї країни про досвід роботи Регіонального тренінгового центру переміщеної бібліотеки. Ішлося про неформальну освіту, як базовий напрям роботи тренінгового центру обласної бібліотеки, новітні форми взаємодії з учасниками навчання та освітні послуги, якими можуть скористатися і бібліотечні фахівці, і жителі різних міст Луганської області.

«За 2018 рік ми провели 154 тренінги і навчили 510 людей. Звісно, порівняно з іншими закладами це небагато. Але наша мета – заявити, що Луганська ОУНБ існує. Вона жива, працездатна. Надмета – надавати населенню послуги з неформальної освіти. А наднадмета – змінити країну», – говорить директор Луганської обласної бібліотеки Світлана Моісєєва.

Бібліотекарки провели для учасників конференції майстер-клас зі створення антилекції за темою «АнтиГорький».Розповіли про авторські прийоми створення специфічної лекції, де гості – не глядачі, а учасники, оповідачі – не лектори. Також бібліотекарі, розповідаючи про життя та творчість Максима Горького, використовували елементи перформансу, сміливі факти та керувалися суб’єктивізмом, що підштовхнув аудиторію на формування власної думки. Підсумували, що така антилекціястала символічним вивільненням – бібліотека більше не носить ім’я Максима Горького.

«Переймалися, що форма антилекції та її змістовне наповнення стане не просто шоком, а радше чимосьнеприйнятним. Але ми за сміливі експерименти. Аудиторію, а тим паче сучасну, треба утримувати так само сучасними формами взаємодії. Учасники конференції нашу ідею підтримали і ми щасливі», – діляться бібліотекарки Юлія Дубова та Анастасія Літашова.

Також представили власний досвід проведення тренінгів з медійної грамотності та кібербезпеки. Ця тема стала особливо гострою для всіх учасників конференції, бо йшлося про повсякчасну боротьбу з фейками на Луганщині, зокрема про методи протидії інформаційній війні: історію георгіївської стрічки та вшанування учасників бойових дій на території інших держав трактуванням історичних дат.

Долучилися бібліотекарі і до презентації командних робіт, над якими працювали всі учасники з першого дня конференції. Напрацювання стосувалися тем інновацій, медійної грамотності та об’єднаних територіальних громад.

Під час конференції команді Луганської ОУНБ також вручили свідоцтва про підвищення кваліфікації від Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

«Ми часто говоримо про імідж бібліотек Луганської області, і так само багато дискутуємо, як підвищити його, зробити тривким. Один з інструментів – презентація власних професійних набутків на таких щорічних конференціях, де твою роботу оцінює всеукраїнська професійна спільнота. Ми знаємо, куди йти далі. А головне, впевнені: ми все робимо правильно», – ділиться методист Луганської ОУНБ Наталія Крестініна.

 


Читайте також