Новини Івано-Франківська та області

Про гроші та Уряд

1 січня 2019 року набрав чинності Закон України Про Державний бюджет України на 2019 рік.

Прожитковий мінімум встановлений для працездатних осіб з 1 січня 2019 року на рівні 1 921 гривні, з 1 липня – 2 007 гривень, з 1 грудня – 2 102 гривні.

А для осіб, які втратили працездатність прожитковий мінімум (мінімальна пенсія) з 1 січня 2019 року становитиме 1497 гривень, з 1 липня – 1564 гривні, з 1 грудня – 1638 гривень.

Законом встановлено у 2019 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 4173 гривні; у погодинному розмірі: з 1 січня - 25,13 гривні.

З 1 січня 2019 року вже зроблений черговий перерахунок пенсій для військовослужбовців. Також розмір пенсії з 1 січня зростає для тих осіб, які досягли 65-річного віку та мають великий трудовий стаж.

З 1 січня для військових пенсіонерів буде зроблений черговий перерахунок пенсії. Також із 1 січня стартує нова пенсійна програма перерахунку пенсій, яка стосуватиметься осіб, яким виповнилося 65 років і вони мають трудовий стаж 35 років – для чоловіків, 30 років – для жінок. Це приблизно 2 млн пенсіонерів. Найбільший перерахунок пенсій, який стосуватиметься близько 11 мільйонів громадян, буде зроблений з 1 березня 2019 року. Це буде осучаснення пенсій за новими розмірами заробітних плат,  розмір підвищення пенсій становитиме від 15% до 40%.

З 1 січня  2019 року зарплата науково-педагогічних працівників зросте на 20%. Відповідну постанову було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України.

За останні 2 роки суттєво підвищили зарплати педагогам – вчителям, вихователям у дитсадках. Однак жодне із цих підвищень не стосувалося викладачів – науково-педагогічних працівників, які працюють у наших університетах. Цьогоріч саме вони отримають найбільше збільшення заробітної плати – на 20%. З січня 2019 року зарплати усіх науково-педагогічних працівників загалом підвищаться на 20%. Зарплати інших педагогічних працівників, як і решти бюджетників, наступного року зростуть на 9%

Нові урядові ініціативи про монетизацію субсидій

Кабінет міністрів України 27 грудня 2018 року схвалив Постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Про це повідомив сайт Міністерства соціальної політики України.

Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи.

Вже з 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень. 1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перерахує надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

Підготував  Володимир Сидоренко, Паралель-медіа

Під час підготовки використані матеріали інформаційного порталу «Українське право» та Урядового порталу.


Читайте також