Новини Івано-Франківська та області

Політолог Андрій Багінський: Чому зростає віра в перемогу Тимошенко?

Згідно до останніх даних групи “Рейтинг”, 23% виборців вважають, що наступним Президентом України буде Юлія Тимошенко. Чому віра в перемогу Тимошенко зростає, навіть серед тих людей, які не збираються за неї голосувати?

По-перше, масштаб кампанії та особистості Юлії Володимирівни. Виборча кампанія лідера “Батьківщини” цілком відповідає запитам сьогодення: у її стратегії відображено чіткі і зрозумілі відповіді на найбільш актуальні запити всіх соціальних груп.

Протягом кампанії не зроблено вагомих помилок - основна позиція полягала у доведенні своїх ідей до якомога більшої кількості людей. У своїх поїздках регіонами Тимошенко без проблем спілкується з усіма - з інтелігенцією та робітниками, вчителями в селах, менеджерами в містах, представниками усіх вікових груп.

Подібний розмах діяльності кандидата, але вже в міжнародному вимірі показує остання поїздка на Міжнародний економічний форум у Давосі. Тимошенко на рівних веде переговори з європейськими лідерами, зокрема з Президентом Польщі Анджеєм Дудою, Головою ОБСЄ Мирославом Лайчаком, колишнім секретарем Державного Департаменту США Джоном Керрі. Отже, Тимошенко може на рівних відстоювати долю України у зовнішніх відносинах.

По-друге, Тимошенко працює над об’єднанням країни, а не діє у вузьких електоральних сегментах. Про це свідчить Форум до 100-річчя Соборності України, який відвідали тисячі людей з усіх без виключення регіонів держави. За даними групи “Рейтинг” 67% респондентів очікують на лідера, який здатен об’єднати країну, а не грати на розділенні та суперечностях між частинами держави.

По-третє, Тимошенко з літа 2018 року пропонує конкретні механізми управління державою, які можна втілити одразу. Нова Народна Конституція має спиратися на новий суспільний договорів, втілений через механізм Всеукраїнського референдуму, що можна забезпечити на основі діючого українського законодавства. До речі, за даними групи “Рейтинг” 70% громадян підтримують прийняття рішень саме через Всеукраїнський референдум. Це в свою чергу має відновити довіру громадян до державних інституцій та сприяти розвитку національної економіки.

По-четверте, Тимошенко, на відміну від інших кандидатів, чітко дає відповідь на питання відновлення миру. Лише сильна дипломатія забезпечить невідворотність настання миру і злагоди в Україні. 60% респондентів соціологічного дослідження “Рейтингу” виступають за дипломатичний шлях врегулювання конфлікту на Донбасі. Безпекові гарантії, надані державами-учасницями “Будапешт+” будуть втілені паралельно з поглибленням співпраці України з НАТО та 3% витрат ВВП на оборону. Очевидно, виборця також цікавить рішучість лідера “Батьківщини” щодо питання стягнення з Росії збитків за агресію та відстоювання порушень прав громадян у європейських судових інституціях.

Що важливо, Тимошенко не стоїть осторонь економічних проблем України, а навпаки, пропонує найбільш рішучі та актуальні кроки: знищення монополій, стимулювання інноваційних і малих форм ведення господарства, усунення 37 псевдо-податків. Фермери мають отримати преференції, а малі та середні підприємці - реально спрощену систему оподаткування.

Це забезпечить перехід від олігархічно-кланової до інноваційної економіки. А це вимога суспільства - 62% опитаних, стверджує, що в сфері деолігархізації взагалі нічого не зроблено.

Це рекордний показник і справедлива оцінка діяльності нинішньої влади. 

Цікаво, що серед відповідей на питання “Чого не вистачає нинішній владі?” респонденти відповідали “чесність” частіше, ніж “професійність”. Стратегія Тимошенко на чесне, всебічне і фахове обговорення проблем з народом вже спрацювала і тепер має високі шанси на реалізацію у наступному політичному циклі.  

Довідково

У матеріалі наведено інформацію про результати соціологічного дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». У ході дослідження було опитано 6 000 громадян України, віком від 18 років і старше, методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 1,3%. Терміни проведення дослідження: 16-24 січня 2019 р. по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим.

Андрій Багінський, кандидат політичних наук


Читайте також